Windows 10 Sürüm 1511 İş Derleme 10586.29 Güncellemesi

windows-10-is-derlemesi

Microsoft Windows 10 Insider ve kullanıcı geri bildirim iletilerini değerlendirerek Windows 10 Sürüm 1511 İş Derleme 10586.29 yazılımını Aralık 2015 tarihinde günün şartlarına göre güncelledi. Windows 10 yazılım geliştirme ve güncelleme programına katılan Windows Insider kullanıcıları, windows 10’un son kullanıcılarından önce sistem programı hakkında ön izleme derlemesi alarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi alabilen topluluklardan oluşuyor. Sizde, Windows 10 yenilik ve gelişmeler hakkında meraklı iseniz bir Insider olabilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemi yükseltme dağıtımına 29 Temmuz 2015 tarihinde başlatmıştı.
29 temmuz 2015 tarih ve 16 Aralık 2015 tarihleri arasında geçen sürede bilgisayar kullanıcıları için büyük önem taşıyan İnternet bağlantı yazılımı Wi-fi donanım (sarı ünlem işareti, bağlantı kopmaları, sınırlı bağlantı) gibi sorunları da çözümlemiş oldu.

Bilgisayarınıza Windows 10 yeni işletim sistemi kuruyorsanız, kesinlikle daha önce kullandığınız donanım yazılımlarını kurmaya çalışmamanızı öneririm. Daha önceden kullandığınız mevcut donanım yazılımları Windows 10 işletim sistemi ile güncel ve uyumlu olmadığından bilgisayar sisteminizde kararsız çalışmaya neden olacaktır. 

Güncellenmemiş eski donanım yazılımınızı kurmaya çalıştığınızda uyumlu olmadığı iletisini göreceksiniz. İyi haber ise Bilgisayarınız için gerekli olan en son güncellenmiş donanımların kurulumu Windows 10 işletim sisteminizin kurulum aşaması sırasında sağlanmasıdır. Bu bilgileri takip ettiğinizde Windows 10 işletim sisteminizde hiçbir yazılım çakışması yaşamazsınız.

Windows 10 işletim sistemi Donanım Yazılım kontrolü :

1. Windows 10 Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın.

2. ÖzelliklerAygıt Yöneticisi, isimlerine tıklayarak, bilgisayarınızda kurulu olan tüm donanımları görebilirsiniz.

Aygıt Yöneticisi Donanım bilgileri
windows-10-aygit-yoneticisi

Windows 10 işletim sistemine yükseltme yaptıktan sonra, ekmeği fırıncıdan al deyiminden hareket ederek öğrenmek istediğiniz tüm bilgi ve yenilikleri Windows 10’u Kullanmaya Başlayın başlıklı resmi sitesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Windows 10 hakkında hangi bilgileri göreceksiniz;

Hoş Geldiniz, Windows 10’u yakından tanıyın, Microsoft Edge, Başlat menüsü ipuçları, Yardım alma, Yenilikler, Arama ve yardım, Öğeleri ayarlama, Bağlanın, Başlangıç, Windows Hello, Microsoft Edge, Xbox uygulaması, Eğlence, Office, Kişiselleştirme ve ayarlar, İçerik kaydetme ve eşitleme, Uygulamalar ve bildirimler, Continuum ve dokunma, Erişim Kolaylığı.

Windows 10 İpucu : Windows 10’u yakından tanıyın, videosunu izlerken video kumanda araç çubuğundaki (CC) simgesine tıklarsanız kendi Ülke dilinizde alt yazıları da okuyabilirsiniz.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

WordPress Windows Masaüstü Uygulama Kurulumu

Blogger Site Haritası Gönderme