1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu?

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu?
0

 

windows-10

Arkadaşlar herkese Merhabalar;

Windows 10 için rezervasyon bildirimi gelmeye başladı. Yalnız bazılarımıza bu bildirimin halen daha gelmiş değil . bu bildirimi ay sonuna kadar nasıl aktifleştirebiliriz sizlere bunu anlatmak istiyorum yalnız konuya başlamadan önce şunu belirtmek istiyorum bilgisayarına yeni fomat atmış olan arkadaşlar bu işlemleri kesinlikle hemen yapmasın tüm güncellemeleri yaptıktan sonra 48 saat içerisinde rezeve ekranı gelmezse denemelerini tavisye ederim çünkü yeni format atılan bir sistemin sunucular üzerinde görülmesi güncelleme alması gibi etmenler yüzünden 48 saatlik bir zaman dilimine ihtiyaç vardır.  Aslında bu durum klasik windows güncellemeleri ile ilgili sorunlardan biri. Sadece bir güncellemeyi kaldırıp tekrardan kurmamız gerekiyor. O halde adımları izleyelim.

1-Windows Update sayfasına gidiyoruz. (Evrensel aramaya direk bunu yazıp gidebilirsiniz)

2-Sayfanın sağ alt kısmında bulunan “Yüklü Güncelleştirmeler” kısmına tıklıyoruz.

1

3-KB3035583 güncellemesini bulup sağ tıklayıp kaldır diyoruz. Bu aşamadan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

4

4-Yeniden Windows Update sayfasına giderek “Güncelleştirmeleri denetle” diyoruz.

5-Az önce sildiğiniz KB3035583 güncellemesi karşımıza çıkacak onu tekrar yüklüyoruz. Bu şekilde lisansınız uygunsa windows 10 rezervasyon bildirim sizde de çıkmış oluyor.

Aslında sorun değilde KB3035583 güncellemesi son sıralarda olmayabilir. Birazcık aşağılara inmeniz gerekebilir. bu yüzden isim veya alfabetik sırada aratmanızı tavsiye ederim.

Şimdi 2. adım olarak yukarı yazan güncelleme metodu işinize yaramadı halen daha rezever ekranını bilgisayarınızın sağ alt köşesinde göremiyorsunuz. işte ozaman bu yöntem ile bi şansımızı deneyelim.

Eğer görev çubuğunuza Windows 10’u Alın bildirimi gelmediyse ne yapacaksınız? 

1- Denetim Masasını açın.

2- Yönetimsel Araçlar’a girin.

3- Görev Zamanlayıcı’ya tıklayın.

4- Sırasıyla şu dizinleri genişletin; Görev Zamanlayıcı Kitaplığı > Microsoft > Windows > Setup > GFXTriggers

5- Ardından sağ taraftan refreshgwxconfig-B komutuna sağ tıklayın ve Çalıştır’a tıklayın.

Bu son aşamadan sonra sizin de görev çubuğunuzda Windows 10’u Alın uygulaması belirecek. Ardından yapmanız gerekenleri ise zaten uygulama size söylüyor, yönlendiriyor.

Evet arkaşlar sizler için aslında bu sorunun köklü çözümünü bu makalemizde yayımlamış olduk. olay çok basit 2 adımla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz bu konuyu sizler için bizzat kendi bilgisayarımda deyenerek tecrubelerimi sizlere aktarmak istedim konunun başında dediğim gibi eğer yeni format atmışsanız ve bu ekran size gelmemiş ise 1 2 gün beklemeniz gerekmekte ve ayrıca tek bir mail hesabı ile sınırsız şekilde bilgisayar sistemini rezerve etme şansınızda var. konu ile alakalı sıkıntılarınız olursa bizlere yorum yazın elimizden geldigince sizlere destek olmaya çalışacağız. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileklerimle.

Yazar Hakkında

1984 İzmit'te doğdu Konya Selçuk Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu. Network Dizayn kurucusu ve editörü. Server altyapısını kuran ve düzenleyen kişi. Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Fatih, ayrıca oyun dünyası ve film sektörüne de ilgili.

Yorum Yap