1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 10 Masaüstü Simgelerini Bulma ve Düzenleme

Windows 10 Masaüstü Simgelerini  Bulma ve Düzenleme
0

Microsoft Windows 10 işletim sistemi ilk yüklendiğinde veya Windows 10 sıfırlandığında Masaüstü simgeleri varsayılan olarak görülmez. Görülmeyen Masaüstü simgeleri nasıl etkinleştirilir inceleyin. Günlük yaşantımızın büyük bir bölümü iş yerinde geçer. Bu neden ile evde geçen zamanımız kısıtlı ve çok önemlidir. Microsoft Windows 10 işletim sistemini ilk defa yüklendiğinizi veya bilgisayarı sıfırladığınızı düşünürsek ve Masaüstü simgesi lazım olduğunda bu simgeleri de göremediğinizde yorgunluk ve sinirlilik hat safhaya ulaşmış olur.

Böyle üzücü bir durum yaşamamanız için Windows 10 işletim sisteminizde Masaüstü simgesini kısa zaman içinde nasıl bulabilirsiniz aşağıda adım adım takip edebilirsiniz.

Windows 10 Masaüstü Simgelerini Düzenleme:

1. Windows 10, BaşlatAyarları açın ve Kişileştirme ismine tıklayın.

windows-10-baslat-ayarlar

2. Açılan pencerede, Temalar sekmesini açın. Sağ tarafta “Masaüstü simge ayarları” seçeneğini göreceksiniz. Tıklayın..

windows-10-temalar-masaustu-simgeleri

3. Bilgisayarınız için, özelleştirebileceğiniz Windows 10 Masaüstü simgelerinden görülmesini istediklerinizi seçin ve Tamam ismine tıklayarak aktifleştirin.

masaustu-simge-secimi

Bu işlemden sonra artık Windows 10 Masaüstü simgeleri sizin için sorun olmaktan çıkarak sizin emriniz altında işlem yapacaktır.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap