Windows 10 Kilit Ekranı Nasıl Kapatılır?

Kimi zaman oldukça sinir bozucu ve zaman kaybı olabilen Windows 10 kilit ekranını nasıl kolayca kapatabiliriz

Kimi zaman oldukça sinir bozucu ve zaman kaybı olabilen Windows 10 kilit ekranını nasıl kolayca kapatabiliriz

Kimi zaman oldukça sinir bozucu ve zaman kaybı olabilen Windows 10 kilit ekranını nasıl kolayca kapatabiliriz

Bildiğiniz üzere Windows 10 kurulu bir bilgisayar boot edildikten sonra yukarı doğru kaydırıp açmanız gereken sinir bozucu bir ekran karşınıza gelir. Herhangi bir özellik atamadıysanız masaüstüne geçmek için yalnızca o ekranı geçmeniz beklenir.Normalde bu kilit ekranını kaldırmak için çeşitli farklı yöntemler bulunmakta fakat deneyimsiz kullanıcılar istemeden hatalar yapıp işletim sistemine zarar verebilmekte. İşte bu yazımızda daha kolay ve daha güvenli bir yöntemle bu ekranı nasıl kaldırabileceğinize değineceğiz.

Windows Gezgini’ni kullanarak C:\Windows\SystemApps dizinine ulaşın. Evet, bu yöntemde diğerleri gibi kayıt defteri ile uğraşmanıza gerek yok.
Açılan bu dizinde Microsoft.LockApp_ ile başlayan bir klasör arıyoruz. Bu dizinin isminin sonuna.disabledekleyerek Windows 10 kilit ekranı kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.
Yaptığınız işlemler sonrasında sistemi yeniden başlatıp ve kontrol edin.

Geri açmak istediğinizdeyse aynı klasörün sonuna yazmış olduğunuz “.disabled” yazısını silip eski haline döndürebilirsiniz.
Bütün bu adımları yaptıktan sonra gereksiz kilit ekranından kurtulmuş, kullanıcı bilgilerinizi girip oturum açabileceğiniz ekrana direkt ulaşmış olacaksınız.

kaynak: https://www.technopat.net/2020/09/12/windows-10-kilit-ekrani-nasil-kapatilir/

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0
Chrome'u Geçmeye çalışan Yeni Özelliklerle Microsoft Updates Edge, tarayıcı savaşlarında Chrome'u yenecek gibi göründüğü için bir dizi heyecan verici yeni özellikleri güncelledi.

Chrome Tarayici Yazılımını Geçmeye Çalışan Microsoft Edge

ABD'ye Kaçan Çinli Doktordan Ağır Suçlama: Koronavirüsü Çin Üretti Bir süre önce Çin'den ABD'ye kaçan Virolog Dr. Li-Meng Yan, koronavirüsün Çin hükümeti tarafından üretildiğini iddia etti.

Çinli Doktordan Şok Suçlama: Koronavirüs, İnsan Üretimi