Windows 10 KB5005611 Güncellemesi Yayınlandı
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Windows 10 KB5005611 Güncellemesi Yayınlandı

0

 Microsoft, Windows 10 KB5005611 güncellemesiyle birlikte onlarca hatayı giderirken çeşitli iyileştirmeler yaptı.

Windows 10 KB5005611 güncellemesi, sürüm 21H1, sürüm 20H2 (Ekim 2020 Güncelleştirmesi) ve sürüm 2004 için kullanıma sunuldu. Bu güncelleştirme, 

Windows Update ve iş için WSUS aracılığıyla kullanıma açıldı. Microsoft ayrıca bu yamayı Microsoft Update Catalog aracılığıyla çevrimdışı kullanıcılar için de yayınladı.

Windows 10 KB5005611 isteğe bağlı bir güncelleme ve bu nedenle güncellemeyi manuel olarak seçip kurmanız gerekiyor. Yamayla birlikte güvenlik tarafında iyileştirmeler yapılmamış, ancak bazı genel iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri görüyoruz.

Microsoft, bu isteğe bağlı güncellemeyle birlikte sayısız hatayı ele aldı. Öne çıkan iyileştirmeleri hemen aşağıdan görebilirsiniz veya sürüm notlarının tamamına bu bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

Son olarak, Windows 10 sürüm 2004 desteğinin Aralık ayında sona ereceğini ve Microsoft’un yakında isteğe bağlı güncelleştirmeleri yayınlamayı bırakacağını hatırlatalım.

Öne Çıkanlar

  • Yaz saati uygulaması (DST) değişikliğinden bir saat sonra sistem saatinin yanlış olmasına neden olan bir sorun giderildi.
  • Microsoft Outlook gibi uygulamaların normal kullanım sırasında aniden çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Microsoft Outlook Eklentisi ile yanıt yazmanızı engelleyen bir sorun düzeltildi.
  • Belirli ekran çözünürlüklerini kullandığınızda Haberler ve ilgi alanı simgelerinin bulanık olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Görev çubuğuna sağ tıkladığınızda Haberler ve ilgi alanlarının görünmesine neden olan bir sorun giderildi.
  • Cortana ve diğer sesli yardımcıların kaydettiği seste bozulmaya neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
  • Yeniden başlattıktan sonra cihazınızın çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun ele alındı.
  • Görev çubuğu ekranın altında olmadığında uygulamalara giriş sağlamanızı engelleyen bir sorun giderildi.
 
Kaynak:Paste your text here.https://www.technopat.net/2021/10/03/windows-10-kb5005611-guncellemesi-yayinlandi/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap