Windows 10, KB4023057 Güncelleştirme Hizmeti bileşenleri Güncellendi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 10, KB4023057 Güncelleştirme Hizmeti bileşenleri Güncellendi

0

KB4023057: Güncelleştirme Hizmeti bileşenleri Windows 10 güncelleştirmesi hakkında Önemli Bilgiler: Cihazınız destek dışında olursa, artık Microsoft’tan güvenlik güncelleştirmeleri almamaktadır ve güvenlik risklerine ve virüslere karşı daha korumasız olabilir. Bu nedenle, Windows 10’un en son sürümüne güncelleştirmenizi öneririz. 

 
Her bir Windows 10 18 ay boyunca desteklenen bir sürümdür. Destek sona erdikten sonra, yeni güncelleştirmeleri ve güvenlik düzeltmelerini almaya devam etmek Windows 10 daha Windows sürümüne güncelleştirmeniz gerekir. Bu yaşam döngüsü hakkında daha fazla Windows için yaşam Windows bilgi sayfası’ne bakın.
Bu güncelleştirme, Windows 10 Windows 1507, 1511, 1607, 1703, 1709, 1803, 1809, 1809, 1903, 1909, 1909, 2004, 20H2 ve 21H1 sürümlerinde Windows Update Service bileşenlerine güvenilirlik iyileştirmeleri içerir. 
 
Windows güncelleştirmelerini yüklemek için yeterli disk alanınız yoksa cihazınızda disk alanı açmak üzere bazı adımları izlemeniz gerekebilir.

Bu güncelleştirme, Windows 10’da önemli Windows güncelleştirmelerinin yüklenmesini engelleyebilen güncelleştirme işlemlerini etkileyen sorunların giderilmesini sağlayan dosya ve kaynakları içerir. Bu iyileştirmeler, güncelleştirmelerin cihazınıza sorunsuzca yüklendiğinden emin olmanıza ve Windows 10 çalıştıran cihazların güvenilirliğini ve güvenliğini iyileştirmeye yardımcı olur.

Bu güncelleştirme ile ilgili notlar

  • Bu güncelleştirme, bu güncelleştirmelerin yüklenmesini sağlamak için cihazınızın daha uzun süre boyunca uyanık kalmasını gerektirebilir.

Not Yükleme, kullanıcı tarafından yapılandırılan tüm uyku yapılandırmalarına ve ayrıca cihazınızı en çok kullanıyorsanız “etkin saatlere” uygun olur.

  • Bu güncelleştirme, sorun algılanırsa ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilir ve güncelleştirmelerin başarıyla yüklenmesini engelliyor olabilecek kayıt defteri anahtarlarını temizler.
  • Bu güncelleştirme, bu güncelleştirmelerin Windows 10 sürümünüze uygulanabilirliğini belirleyen devre dışı bırakılmış veya bozuk Windows işletim sistemi bileşenlerini onarabilir.
  • Bu güncelleştirme, önemli güncelleştirmeleri yüklemek için yeterli disk alanı açmaya yardımcı olmak üzere dosyaları kullanıcı profili dizininizde sıkıştırabilir.
  • Bu güncelleştirme, bu güncelleştirmelerin başarıyla yüklenmesini engelleyebilecek sorunları çözmek için Windows Update veritabanını sıfırlayabilir. Bu nedenle, Windows Update geçmişinizin temizlendiğini görebilirsiniz.

Yetersiz disk alanı olan cihazlar hakkında önemli bilgiler

Cihazınız için bir Windows özellik güncelleştirmesi mevcut olduğunda Windows Update ayarlar sayfasında veya başka bir yerde sizden düzenli olarak kullanmadığınız dosya veya uygulamaları kaldırarak disk alanı açmanızı isteyen bir ileti görebilirsiniz. Bu iletiyi görürseniz cihazınızda disk alanı açmak için Sorunları düzelt’i seçebilirsiniz.

Windows güncelleştirmesi yüklendikten sonra bazı kullanıcılardan cihazlarını yeniden başlatmaları istenebilir. Aygıtınızda disk alanı Windows 10 başka yollar hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows 10’te sürücü alanı boşaltın.

Dosyalar sıkıştırılıyor

Bu güncelleştirme, disk alanı açmaya yardımcı olmak ve Windows Update‘in önemli güncelleştirmeleri yüklemesini sağlamak için dosyaları kullanıcı profili dizininizde sıkıştırabilir. Dosya veya klasörler sıkıştırıldığında bunlar, simge üzerine eklenmiş iki mavi ok olacak şekilde görünür. Dosya Gezgini ayarlarınıza bağlı olarak, daha büyük veya daha küçük simgeler görebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde bu simgelerin bir örneği gösterilmektedir.

Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra dosyalarınız ilk durumuna geri yüklenir ve mavi oklar Dosya Gezgini’ndeki dosya simgelerinden kaybolur. Güncelleştirme işlemi sırasında herhangi bir noktada dosyalarınıza erişebiliyor olmanız gerekir.

Microsoft Desteği bildirimi

Bu güncelleştirme, disk alanı azalan cihazlarda bir bildirim görüntüleyebilir. Bu bildirim seçilirse cihazınızda alan açma konusunda kolayca yardım alabilmeniz için varsayılan tarayıcıda Microsoft desteğine yönelik iletişim seçenekleri içeren bir Microsoft Desteği URL‘si açar.

 

Disk Temizleme

Bu güncelleştirme yüklendiğinde disk alanı azaldığında cihazınızı güncelleştirmenizi kolaylaştırmak için disk alanı temizlemeye yönelik yeni seçenekler sunulur. Bir özellik güncelleştirmesi yetersiz disk alanı nedeniyle başarısız olursa Disk Temizleme aracını kullanarak veya Ayarlar > Depolama‘dan “Şimdi disk alanı aç“ı seçerek depolama alanını artırmaya yardımcı olabilirsiniz. Bunlar, önemli bir özellik güncelleştirmesinden önce kullanılmayan dosyaları kaldırmanıza ve depolama alanı açmanıza yardımcı olur.

 

Bu güncelleştirmeyi alma

Sürüm Kanalı

Kullanılabilir

Sonraki Adım

Windows Update ve Microsoft Update

Evet

Yok. Bu güncelleştirme Windows Update’ten otomatik olarak indirilip yüklenir.

Ayrıca, en son güncelleştirmeleri Windows bazı cihazlar için doğrudan Güncelleştirme İstemcisi’ne sunulur.

Microsoft Update Kataloğu

Evet

Bu güncelleştirmenin tek başına paketini almak için Microsoft Update Kataloğu web sitesine gidin.

Önemli Microsoft Update Kataloğu’nden edinilen güncelleştirme yalnızca Windows 10 sürüm 1507, 1511, 1607, 1703, 1709 ve 1803 sürümleri için geçerlidir.

Windows Server Update Services (WSUS)

Hayır

Diğer seçeneklere bakın.

Not Bu güncelleştirme şu anda Sunucu Güncelleştirmesi Hizmetleri aracılığıyla yönetilen Windows gerekli değildir.

Not: Bu güncelleştirmeyi yalnızca Windows 10, sürüm 1507, 1511, 1607, 1703, 1709, 1803, 1809, 1903, 1909, 2004, 20H2 ve 21H1 derlemeleri gerektirir.

Dosya bilgileri

Bu yazılım güncelleştirmesinin Türkçe (Türkiye) sürümü, burada listelenen özniteliklere sahip dosyaları yükler. Bu dosyaların tarih ve saatleri Eşgüdümli Evrensel Saat (UTC) içinde listelenmiştir. Yerel bilgisayarınızda bu dosyaların tarih ve saatleri, geçerli gün ışığından yararlanma saati (DST) varyanız ile birlikte yerel saatle birlikte görüntülenir. Bunlara ek olarak, dosyalar üzerinde belirli işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap