Windows 10 İşletim Sisteminde Modem Şifresini Bulma

 Windows 10 işletim sistemini bilgisayarımıza kurup birde modemi yapılandırıp şifresini girdikten sonra, artık bilgisayarımızı unuturuz. Ancak ne kadar unutulursa unutulsun öyle bir an yaşarız ki Modemin şifresini hatırlamak zorunda kalırız. Hele de bir yere not almadıysak yandık demektir!

Her hangi bir nedenden dolayı Bilgisayarınızı sıfırlamak, format atmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle üzücü bir olay yaşadığınız da ilgili adımları takip ederek çok çabuk bir şekilde modem şifresini bulabilmeniz mümkündür.

Modem Şifresini Bulmak için takip etmeniz gereken adımlar:

1. Wİndows 10 Yeni sürüm 1703 işletim sisteminde Denetim Masasını Başlat çubuğunda artık bulamayacaksınız. Bu neden ile Windows 10 Arama simgesine tıklayın ve Denetim Masası yazıp aratın.

 

 
 
2. Açılan pencerede Ağ Paylaşım Merkezini açın.
 


3. Bağlantılar Wi-Fi isminizin bulunduğu linke tıkla.
4. Açılan pencerede Kablosuz Özellikleri butonuna tıklayın.

 


5. Açılan pencerede Güvenlik sekmesine tıklayın. Karakterleri göster tikini işaretleyin. Modeminizin şifresi artık karşınızda. Şifrenizi güvenli bir yerde saklayın, gerektiğinde kullanın. 

Makaleyi beğendi iseniz paylaşın, Sık kullanılanlara ekleyin, bir arkadaşınıza gönderin veya Kategoriler penceresinde ADSL etiketine ulaşarak ilgili makaleye elinizin altında tutun.Diğer makalelerin postanıza gelmesi için takip sistemini de seçebilirsiniz.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Blogger Yazı editöründeki Resim Ekleyin Resim Özellikleri Nelerdir?

Blogger Contempo Turuncu Teması İçin Üç Kategori Sekmeli Menü Çubuğu