Windows 10 ile salı yamaları da bitecek

windows-10_opt

Microsoft, uzun yıllardır devam ettiği bir uygulamaya daha, Windows 10 ile son verecek! Microsoft uzun zamandır, her ayın ilk salı günlerini yama yayınlamaya adamıştı. Hatta bu yüzden yama yayınlarına, salı yamaları ismi veriliyordu. 

Ancak Windows 10 ile birlikte bu durum değişecek gibi görünüyor. Microsoft artık salı günleri yama yayınlama alışkanlığını terk ederek, Windows 10'u sürekli ve her an güncelleyebilecek veya yamayabilecek. Windows 10'un otomatik yama sistemi sayesinde, yamaların bilgisayara indiğinden bazı kullanıcıların haberi bile olmayacak ve Windows 10 sürekli güncel tutulacak.

İsteyen kullanıcılar, daha yavaş bir yama programı istediğini belirterek, Windows'un sürekli güvenlik yaması indirmeye hazır olmasının önüne geçebilecekler. Bu sayede, yamaların yeterince test edilmemesinden endişe eden kullanıcılar, güvenlik yamalarını daha sonra, yamanın güvenliğinden emin olmalarının ardından da indirebilecek.
Kaynak :

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Windows 7 Sistem Onarım Diski Oluşturma

Google Chrome Tarayıcı Sürüm Bilgileri