1. Anasayfa
 2. Android

Windows 10 İle Android Cihazlardan Bilgisayara Bağlantı Gönderebileceksiniz

Windows 10 İle Android Cihazlardan Bilgisayara Bağlantı Gönderebileceksiniz
0
Windows 10’un önizleme sürümünde, telefonunuzda takip ettiğiniz bağlantıyı doğrudan bilgisayarda açacak yeni bir özellik aktif edildi.

Microsoft, geçtiğimiz ay, kendi mobil işletim sistemine verdiği desteği azalttı. Yavaş yavaş Windows PC’lerle Android ve iOS işletim sistemlerini birleştirmeyi hedefleyen Microsoft’un yeni ön izleme sürümünde detaylar ortaya çıkmaya başladı.
Piyasaya çıkan yeni Windows 10 ön izleme sürümünde dikkat çeken özellik! Cihazlar arası web’de gezinmeye izin vermesi oldu.

 
 

Yeni Windows 10 güncellemesini kullanıyorsanız, Windows Ayarlar panelinde yer alan “Telefon” bölümü aracılığı ile Android cihazınızı(iPhone desteği çok yakında) bilgisayarınızla eşleştirebilir ve telefon ile bilgisayar arasında web sayfalarını açabileceğiniz doğrudan bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Ancak!  telefonunuza “Microsoft Apps” isimli uygulamayı indirmeniz gerekiyor.

 

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra göndermek istediğiniz sayfayı telefonunuzdan bilgisayara anında gönderebileceksiniz. Üstelik yolladığınız linki anında açmak gibi seçeneklerle birlikte.

Küçük bir özellik gibi görünmesine rağmen işletim sistemine gelen “Telefon” seçeneğinin ilerleyen güncellemelerde daha fazla işlevsellik kazanacağını düşünülüyor.

Link özelliklerinin dışında Windows 10’lara gelen yeni bir özellik daha var. Microsoft’un ünlü asistanı Cortana’da herhangi bir tarayıcı açmadan web arama sonuçlarını gösterebilecek. Microsoft, Cortana’nın bu sonuçlar bölümünü daha çok genişleteceğini bildiriliyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.