Windows 10 görev çubuğununa güncelleme geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Windows 10 görev çubuğununa güncelleme geldi

0

Yazılım devi Microsoft, kullanıcıların hava durumu ve güncel haberleri pratik bir şekilde takip etmeleri için Windows 10 görev çubuğunu güncelledi.

Nisan ayında duyurulan, Windows 10 içinHaberler ve İlgi Alanları” adlı yeni görev çubuğu özelliği işletim sisteminin KB5001391 güncellemesi ile artık kullanılabilir.

Windows 10 2004 ve 20H2 için kullanılabilen yeni özellik, doğrudan görev çubuğuna entegre edilmiş bir haber beslemesinden oluşuyor ve tarayıcıya gitmeden en son haberleri, hava durumunu ve sıcaklığı öğrenmenizi sağlıyor. Microsoft’un açıklamalarına göre burada görüntülenecek olan haberler BBC, CNN ve Fox News gibi 4.500‘den fazla kaynaktan gelecek.

 

Haber akışı özelleştirilebiliyor

Ancak, bu işlevin herkes tarafından kullanılamadığına dikkat çekilmiş. Büyük olasılıkla önümüzdeki haftalarda şirket bu işlevi daha fazla cihaz için uzaktan etkinleştirecek. Bu yavaş güncelleme Microsoft’un karşılaştığı tüm hataları izlemesine olanak tanıyor. Aynı zamanda, böyle bir haber widget’ına ihtiyacınız yoksa, sağ tıklayıp uygun öğeyi seçerek doğrudan görev çubuğundan kolayca devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Ancak, bu özelliği kapatmak konusunda tam emin olamadıysanız, özelleştirme de yapabilirsiniz. Örneğin, belirli bir habere tıklayarak, gelecekte daha fazla veya daha az benzer içerikleri görmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca çeşitli haber ve haber kaynaklarını gizlemeniz de mümkün.

Kaynak: https://www.windowslatest.com/2021/05/03/windows-10s-taskbar-feed-feature-update-released-but-not-for-everyone/?utm_campaign=AdnanGuney&utm_medium=referral&utm_source=AdnanGuney

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap