Windows 10 cihazınızdan optimum performans sağlamanıza yardımcı olacak

Microsoft’un yakında yayınlayacağı Windows 10 güncellemesi, cihazınızdan optimum performansı elde etmenize yardımcı olacak.

Microsoft'un yakında yayınlayacağı Windows 10 güncellemesi, cihazınızdan optimum performansı elde etmenize yardımcı olacak.

Microsoft’un yakında yayınlayacağı Windows 10 güncellemesi, cihazınızdan optimum performansı elde etmenize yardımcı olacak.

Windows 10 cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmak, Microsoft’un çalışmalarında yer alan yeni bir özellik sayesinde yakında her zamankinden daha kolay olabilir.

Şirket, kullanıcıların oyun, ve okul çalışmaları da dahil olmak üzere bir dizi kullanım durumu için cihazlarının performansını optimize etmelerini sağlayacak yeni bir “cihaz kullanımı” özelliği yayınlamaya hazırlanıyor – kullanıcıların en yumuşak deneyimi elde etmelerini sağlamak için yazılımın nasıl çalıştığını uyarlıyor.

Windows 10 Ayarlar menüsü uygulamasının bir parçası olarak görünecek olan platform, dahili testlerden geçiyor ve bu yıl daha sonra piyasaya sürülmeden önce bazı önizleme oluşturma kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Optimizasyon


Bu özelliğe erişebilen ve sanal bir makinede çalıştırabilen Windows’un en son sürümüne göre, cihaz kullanım aracı, Microsoft’un Windows 10 cihazınızı “özel kullanım durumları”için özelleştirmesine yardımcı olmak için çeşitli yollar sunacak.

Yeni özelliğin işe yaraması için, kullanıcının verilerini Microsoft erişimine açması gerekecek ve ardından cihaz, sahibinin kullanım durumuna göre analiz edildikten sonra Windows 10 kişiselleştirilecek. Başka bir deyişle işletim sistemi, bilgisayarın belirli kullanım senaryolarına uyum sağlamasına izin verecek.

Kullanıcıların altı ana kullanım kategorisinden birini veya birkaçını bağımsız olarak seçebileceklerini söyleyebiliriz: oyunlar, aile, yaratıcılık, okul, eğlence ve iş.

Optimizasyon sürecinin tam olarak ne olduğu henüz bilinmiyor. Sistemin indirilebilir araçlar, hizmetler, uygulamalar ve oyunların yanı sıra belirli kullanım durumlarına göre uyarlanmış özelleştirme seçenekleri sunması bekleniyor.

kaynak: https://www.techradar.com/news/this-windows-10-update-will-soon-help-you-squeeze-out-optimum-performance

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Dünyanın en büyük video akış platformu olan Netflix'in yeni animesi olan Eden'dan yeni bir fragman paylaşıldı. Fragman ile birlikte de yayın tarihi paylaşıldı.

Netflix’in yeni animesi Eden’dan fragman paylaşıldı

Teknoloji ürünleri büyüdükçe, evrimleşmek önemlidir. WordPress.com ' In arayüzünü herkesin daha sezgisel kullanması için güncelledik. Şimdi, daha tutarlı ve mantıklı. Sizlere daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyuyoruz

WordPress com, ‘dan daha fazla sezgisel deneyim için tasarım güncellemesi