Windows 10 1511 Sürüm 10586 İş Derleme Yeni Sürüm Yükselmesi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Windows 10 1511 Sürüm 10586 İş Derleme Yeni Sürüm Yükselmesi

41

Windows 10’un son sürüm yükseltmesi olan 1511, 10586.3 İş derleme yükseltmesinin 3 GB’a yakın Windows Update aracılığı ile dağıtımı yapılmaya başladı. Bilgisayarınızın otomatik güncelleme ayarları kapalı ise kontrol edip Windows 10’un sıfırdan kurulumu olan 1511 sürümünü Update güncelleme aracını kullanarak hemen güncellemeye başlayın. Bilgisayarınızda veri depolama aracı SSD (Solid State Disk) kullanıyorsanız güncelleme süreniz yaklaşık 15 dakika sürecektir. Ancak birçok bilgisayarın veri depolama aracı HDD (Hard Disk) olduğundan Windows 10 yeni Sürüm 10586 yükseltme işlemi yaklaşık 2 saat gibi bir zaman diliminde gerçekleşecektir.

Microsoft Windows 10’u nasıl yükselteceksiniz, teknik donanım gereksinimleri nelerdir, Windows 10 işletim sisteminize (32 bit, 64 bit) göre yükseltme medyası nasıl oluşturacaksınız gibi benzer yazıları Kategoriler sekmesinde bulunan Windows 10 etiketinden inceleyin.

Windows 10, sürüm 1511, 10586.3 İş derleme yükseltmesini tamamladığınızda Windowws 10 ile ilgili yaşanan birçok sorunlarında yok olduğunu görebilirsiniz. Yaşadığınız sorunların arasında en önemli olanı internet problemleriydi. Aynı sorunu bende yaşadığımdan yeni yükseltme ile birlikte bu probleminde ortadan kalkarak internet veri potansiyelinin düzeldiğini gördüm. Bu değişimler arasında başlangıç çubuğundaki görev yöneticisi ve Başlat çubuğunun arka plan rengi değişerek siyah oldu.

İnternet sınırlı iletisi ve bağlantı kopmaları yok olarak potansiyel çalışma sağlanmış oldu. Windows’un çalışma hızı ve duyarlı çalışması biraz daha hissedilir olarak düzeltildi. Yeni Windows 10 yükseltme güncellemesinde şu ana kadar görebildiklerim bunlardan ibaret. Fark edemediğim, ancak sizin fark ettiğiniz özellikler varsa paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz. Windows 10’u yükselmek için ilgili adımlar ise ;

Windows 10, 1511 sürüm yükseltme uygulamaları :

1. Bilgisayarınızın, Başlat → Ayarlar → Güncelleştirme ve Güvenlik, penceresini açın.
2. Windows Update tıklayın ve güncelleştirmeyi başlatın. Güncellemeler var iletisini göreceksiniz.

3. Güncelleştirmeye başlayın. Günceleme ile ilgili “Windows 10 sürüm 1511’e 10586 yükseltin” bilgileri karşınıza gelecektir. Devam edin.

windows-10-yukleme-ayrintilari

4. Yükseltme işleminde yaklaşık 3 GB’lık bir dosya yükleneceğinden, sisteminizin hızına göre 2 saat bekleyebilirsiniz. Yükleme bittiğinde sisteminizin yeniden başlatılması için sizi uyaracaktır. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda yüklenen dosyalardan sonra, kurulum ekranında iken “Windows Güncelleştiriliyor” yazısını göreceksiniz.

5. Tüm güncelleştirme ve kurulum bittikten sonra bir güncelleştirmeniz daha olacak. Tekrar güncelleme alanına dönerek güncelleme kontrolü yapın. Yeni bir güncellemenin oldugunu “Windos 10 sürüm 1511 için Internet Explorer Flash Player güvenlik güncelleştirmesi” göreceksiniz. Bu güncellemeyi de yaptıktan sonra yeni Windows 10 ücretsiz işletim sisteminizi kullanmaya gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz.

windows-10-update

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (41)

 1. güncelleştirmeden sonra ven 10ec dev 8168 nolu ağ bağdaştırıcım ünlem verdi Bağdaştırıcı surucusunu guncelledım duzelmedı Pc internete girmiyor

  • Yusuf bey, wi-fi ayarlarına girin orada bağlantınızı göreceksiniz. Altında unut yazan yere tıklayın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Ağı tekrar tanılayacaktır. Hatalı bir veri aldığından ünlem işareti çıkıyor.

 2. 1511 güncelleme tamamlanmıyor dedi ne yapmam gerekyor

  • Kerim bey yapmanız gereken sadece beklemek. %66’a geldiğinde uzun bir bekleme yaşayacaksınız. Arıza yaptığını düşünmeyin sabırla bekleyin. Sistem kurulum aşamasında problem yoksa kurulum tamamlanacaktır.

 3. selamualekum hocam internet Windows 10 pro indirdim daha wwin7 ultimate orijinal kullanıyordum win 10 proya yükseltim orrjinal olmuştu yükselme hata verdiği için sildim format attım win10 pro kurdum kurduktansonra lisans anahtarıyla birlikte geldi ekinlestiril medi diyordu merak ettim tıkladım ve etkinleştirildi dedi korkmaya başladım hocam sonra 1511 toplu güncelleme yaptı bilgisayar ücretsizmidir hocam öğrenci olduğum için bi gelirim yok yaptıklarım son ra borç çıkarmaz demi

  • 7 sene önce

   Lemi merhaba, çok iyi yapmışsın. 1000 tl lik bir yazılım kazandın.Temmuz 29 da son artık bedava dağıtım yok.Hiçbir borç çıkmaz bizde kullanıyoruz.

   • Windows 10’u nasıl edindiniz?
    Etkinleştirme yöntemi
    Windows 10’a yükseltme işlemini, Windows 7 veya Windows 8.1’un orijinal kopyasını çalıştıran uygun bir cihazdan ücretsiz olarak gerçekleştirdiniz.
    Dijital yetkilendirme
    Orijinal Windows 10’u Windows Mağazası’ndan satın aldınız ve Windows 10’u başarıyla etkinleştirdiniz.
    Dijital yetkilendirme
    Orijinal Windows 10 Pro yükseltmesini Windows Mağazası’ndan satın aldınız ve Windows 10’u başarıyla etkinleştirdiniz.
    Dijital yetkilendirme
    Bir Windows Insider’sınız ve Windows ile Windows 10 Preview’ın etkinleştirilmiş eski bir sürümünü çalıştıran uygun bir cihazda en yeni Windows 10 Preview sürümüne yükselttiniz.
    Dijital yetkilendirme
    Windows 10’a (Sürüm 1511 veya üstü) yükselttiniz ve Windows’u bir Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 ürün anahtarı kullanarak etkinleştirdiniz.
    Dijital yetkilendirme
    (Girdiğiniz geçerli ürün anahtarına bağlı olarak Windows 10 için cihazınıza bir dijital yetkilendirme verilir)
    Yetkili bir satıcıdan Windows 10 kopyası satın aldınız.
    Ürün anahtarı
    (Windows 10 kutusunun içinde bir etikette.)
    Yetkili bir satıcıdan Windows 10’un dijital bir kopyasını satın aldınız.
    Ürün anahtarı
    (Windows 10’u satın aldıktan sonra size gönderilen doğrulama e-postasında veya satıcının web sitesinden erişilebilen dijital kasada)
    Windows 10 için Toplu Lisans sözleşmeniz veya MSDN aboneliğiniz var
    Ürün anahtarı
    (Programınızın web portalı üzerinden kullanılabilir)
    Windows 10 çalıştıran yeni bir cihaz satın aldınız.
    Ürün anahtarı
    (Cihaz ambalajıyla birlikte cihazınıza önceden yüklenmiş veya kart olarak verilmiş ya da cihaz üzerindeki Orijinallik Sertifikası’nda (COA) bulunuyor)
    Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, sizin için geçerli olan Windows 10 etkinleştirme bölümüne bakın.

    Tümünü göster
    Windows 10’u, Windows 7 veya Windows 8.1 sürümünden yapılan ücretsiz yükseltmeden sonra etkinleştirme
    Windows 10’u (Sürüm 1511 veya üstü) bir Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 ürün anahtarı kullanarak etkinleştirdiniz.
    Ücretsiz yükseltme sırasında Windows 10’u (Sürüm 1511 veya üstü) etkinleştirmek için geçerli bir Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 ürün anahtarı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki ürün anahtarı türleri desteklenir:

    Windows’un yüklü geldiği bilgisayarınızın paketinde veya bilgisayarınızda bulunan Orijinallik Sertifikası’ndaki (COA) ürün anahtarları.

    Windows’u çevrimiçi bir satıcıdan satın aldıktan sonra aldığınız onay e-postasındaki ürün anahtarları.

    Windows DVD’sinin kutusundaki ürün anahtarları.

    Windows Yükseltme veya Orijinal Windows Edinme kullanılarak alınan ürün anahtarları.

    Bir Windows 8.1 Pro Pack ürün anahtarı satın aldıysanız Windows 10 Pro’yu etkinleştirmek için bu anahtarı kullanabilirsiniz. diyor hocam kalp hastası oldugum için korkuyorum rahatlıkla kullanabilirmiyim yani hocam iptal edebirmiyim (win 10 pro yu ekinlestirmeyi) hocam

    • 7 sene önce

     Lemi merhaba, bunları yazmak için bayağı zaman harcamışsın. Bunların hepsini biliyoruz. Öğrenmek istediğim sadece şu anda Windows 10 kurulumu orjinal mi? Orjinal ve etkinleştirdiniz yazısı varsa artık sizin için bir sorun yok demektir. 2025 senesine kadar kullanım ömrü mevcut. Asıl sorun 29 Temmuz 2016 ay sonuna kadar etkinleştirmeyenler için var. Bu süreden sora artık ücretsiz verilmeyecek. Bu arada geçmiş olsun. Hiç sorun ve tasa yapmadan kullanabilirsiniz. Windows 10 çıktığından itibaren bu testleri en az 15 kez yaptık ve kullanıyoruz. Windows 10’u neyle yükselti iseniz sizin makina adresi alınmış durumda. Rahatlıkla kullanın. İsterseniz Windows kategorisindeki yazılara da bakabilirsiniz.

     • olay bu hocam internetten win7 ultimate performance indirdim bi 32 lik bir 64 bitlik vardı 32 lik kurulmadıgı için 64 bitlik kurdum kurulum bittikten sonra bilgiyarım sag tıklayıp özellikler açtım mavi bayrak içinde orjinl yazısı vardı orjinal oldugu için win 10 kurdum bu bilgiyara tıkladım windosw etkilestiril di diyor du sonra yer kalmayınca yeni internetten win 10 pro indirdim kurdum bilgisarın özelliklerine baktım lisans otamatık gelmiş ama etkinlestirilmedi diyordu interneti açtı m etkinlestirilmedi yazısına tıkladım 1 dakika geçmede etkilestirildi de di korktum bende :)

     • Windows10 kurduktan sonra güncelleme sonrasnda etkin olarak çalışır. Hemen etkinleşmez.Şu anda etkin ise sorun yok. Win7 ultimate kurdu iseniz Wndows 10 pro olarak işletim açılır. Hiçbir şekilde çekinmeyin. Zaten Windows Windows 10 kurmaları için teşvik ediyor. Neden sorun olsun ki. İçiniz rahat olsun.

     • çok saolun hocam bu zamana kadar kopya kullanıyordum remote wat etkinlestirme yapıyordum windows7 ultimate performance64 bitlik indirdim orjinal yazıdı gordum win 10 yukseltim önce sonra internetten kopya win 10 32 bit indirdim kurdum baktım lisans anahtarı var ama etkilestirilmedi dedi interneti açtım tıkladım 1 dakika sürmedi etkinlestird durum aynımıdır bilgileriniz için çok çok teşekkürler

     • Lemi merhaba, işletim mimarisi bilgisayarının ne ise (32 ve 64 bit) onu kullanman gerekiyor. HDD veya SSD hangisini hangi sürüm ile güncelledi isen kurman gereken işletimde aynı olması gerekiyor. Zaten biri diğerini kabul etmez. Ya 32 yada 64 dür. Windows 7 ise hangi sürüm kurdu isen o sürüm üzerinden windows 10 ürün anahtarını verir. Yani tekrar format atsan ve Windows7 Pro kursan ürün anahtarını alamazsın. Bu senin crak kurmandan değil ilk kurduğun sürüm ile bilgisayarındaki mac adresini almasından kaynaklanır. Bu nedenle ilk kurduğun Win7 işletimini elinde sakla. Farklı işletim kurma. Zaten 29 Temmuzda son. Bu süreye kadar zaman var. Bu süreden sonra Windows 7 de işe yaramayacak. Ya kaçak kullanılacak, ki tavsisye etmem çünki makina adresi ellerinde var.Şu anda etkinse sorun yok demektedir. Değilse hiç zaman kaybetmeden ilk kurduğun ve etkinleştirdiğin Windows 7 ile kuruluma devam et. Ayrıca Windows 10 medyasını da elinde tutmaya çalış.

     • y4 gb ram oldugu için 64 bitlik kurdum hoca sonra sistem eski yani windows7 ultimate kullanıyım win10 pro lisans etkin hocam ?

     • Çok güzel hayırlı olsun. Puan verirsen memnun olurum.

 4. Visitor Rating: 1 Stars

 5. Nasıl verebilirim hocam ellerim engelli olduguu icin yanlış likla 1 ☆verdim hakkinizi helal edin

  • Lemi hiç önemli değil, önemli olan düşünmen di. Geçmiş olsun. Her zaman helal olsun ne demek.

   • düzeltim hocam galiba 5 yıldız verdim Allaha emanet olun kendinize iyibakın görüsmek üzere hocam microsoft pc nin adresini aldı diyorsunuz ya birsey olurmu pc deki erişme imkanları varmıdır benim adıma işlem yapabilir mi bide gizliklik konusunda pek endiselinyorum bir profil de paylastıgınız gizlilik beni tanıma yı durdur tıklamami önerirmisiniz

    • Lemi teşekkür ederim, zahmet ettin sorun değildi. Ama yinede ince düşüncenden dolayı sağol. Hiçbirşey olmaz tam tersi alması iyi. Gizli olmanızı gerektirecek bir durum yok. Tanımayı durdur desenz bile yine tanır. Tanısa ne olurki? Sorun olmaz merak etmeyin. Hep tanısa ne yapabilir ki? Merak etmeyin hiçbir sorun olmaz. Bizim her tarafımız açık ve sorun yaşamıyoruz.Zaten sorun yaşatamaz da.

     • beni tanımayı durdura karısma diyorsunuz peki hocam Allaha emanet olun saygılar sevgiler selametle kalın hayırlı cumalar

      hocam işletim mimarisi bilgisayarının ne ise (32 ve 64 bit) onu kullanman gerekiyor. HDD veya SSD hangisini hangi sürüm ile güncelledi isen kurman gereken işletimde aynı olması gerekiyor. Zaten biri diğerini kabul etmez. Ya 32 yada 64 dür. Windows 7 ise hangi sürüm kurdu isen o sürüm üzerinden windows 10 ürün anahtarını verir. Yani tekrar format atsan ve Windows7 Pro kursan ürün anahtarını alamazsın. dediniz ya hocam ben önce windows 7ultimate 64 bitlik windows 10 nu da 64 bıtlık yukseltimm sonra 32 bitlik win 10 format attım win10 lisans verdi .. suan win 10 etkin sorun olmaz demi hocam

     • Lemi son yazdığın cümle yanlış 64 bit’e 32 bit işletim kuramazsın.”hocam ben önce windows 7ultimate 64 bitlik windows 10 nu da 64 bıtlık yukseltimm sonra 32 bitlik win 10 format attım win10 lisans verdi”

      Ya 32 dir yada 64 bit dir, bu ikisinden biri ile kurulum olur. Biri farklı biri farklı olmaz.

     • 64 bit kullanıyordum suan32 bitlik kullanıyorum hocam bir sorun varsa nasıl çözebilirim win 10 suanda etkin 32bitlikle 64 bitlik aynı dıye duydum hocam ödeme yapamıyorum gelirim yok tekrar format atsam xp kursam düzelirmi
      hocam sorun olmaz demi hocam zaten kronik rahatsızlıgım var güzelce anlatırsanız sevinirim (abi kardes gibi )xp kursam iyi oluur mu qem klasoru bios virus gibi yapıstı hocam.

     • Lemi şu anda windows 10 etkin ve ürün anahtarında sorun yoksa hiç elleme. 32 ve 64 bit aynı değildir. Ayrıca dokunma windows 10 ürün anahtarından da olursun sonra. Bu şekilde etkinse devam et.

 6. Selamualeykum hocam ben win 10 dan sıkıldım hocam sizin de başınızı agrittiysam ozur dilerim Microsoft un belasindan kurtulmak istiyorum hâni diyorsunuz ya makine ismi ora gitmiş tir makine ismini nasıl silerim win7 yadâ xp ye dönebilir miyim format bana bir yol gosterirmisiniz yoksa win 10 biraz daha kullanmami oneririmisiniz

  • Yada kullanmaya devam ediyorum ama korkuyorum abi ben şeye takildim 32bit ve 64bit aynı degil diyorsunuz ya 64bit ayri lisans ti 32bit ayri lisans yanlışlık la 3ayri lisans vardi Microsoft un yonetimi altindan kurtulmam mumkun mu zarari olur mu (bu son sorum olsun )adnan abi eski win 7 yuklersem iyi olurmu takıntım var abi yardım et yazmis oldugum yorumlari kaldir abi

  • AS. Lemi, yarın keşke demektense kullanmaya çalışın. Makina adresi sadece Windows 10 için değil tüm işletim sistemleri içinde alınır. Ve alınması da gerekir. Rica ederim başımı neden ağrıtacaksınız lütfen. Benim için sorun yok. Size önereceğim tek yol eski alışkanlığı unutup Windows 10 ile devam etmeniz. Windows 10 biraz değil tam ve devamlı kullanın. XP güncelleme desteği zaten bitti ve bilgisayarınızda hep açık kapı kalacak kurulmaz. Aynı şekilde Windows 7 de bitiyor. Windows 10 kurmadığınızı düşünelim ne yapacaksınız? Sonuç olarak Windows 10!u ilerde kurmak isteyeceksiniz tekrar.Yani her kapı aynı yere çıkacak. Tekrar ediyorum tek seçenek Windows 10 ile devam etmektir.

   • Peki hocam Allah razı olsun Allaha emanet olun sağlıkli uzun ömür ler versin Rabbim saygilar ve sevgilerimle kendinize iyi bakin
    Windows 10 kullanacam hocam bi sorum var pc ye virus bulaşır sa ne yapmami önerirsiniz format attığım da kurulu olan sistem i kursam lisans im devam eder mi

    • Bilgisayar işletim sisteminiz ne olursa olsun Windows 10 ürün anahtarı kaybolmaz. Windows 10 ayarlar kısmını bakın Sıfırla ile sıfırdan kuarabileceğiniz bir bölüm vardır. İlk günki gibi sıfırdan kurulumu otomatik yapar. Lisans bir kere alınır ve 2019 senesine kadar geçerliliği vardır.

     • hocam ellimde bulunan win 10 usb le atssam olmazmı biçimlendirme daha saglıklı olmaz mı ? yazdıklarımı siteden kaldrabilirmisiniz

     • Lemi daha hızlı kurulum olur USB ile. Ancak yazıları maalesef kaldıramam. Böyle bir uygulamamız yok. Kusura bakmayın lütfen.

     • Peki hocam Allah razı olsun caniniz saolsun sorun olmaz vb . demi hocam usb atmami oneririmisiniz

     • Peki hocam saglikcakla kalin kib saygilar sevgiler word press de birseyle ugrstim hocam sizin icin bir sıkıntı olmaz demi birseye delete dedimde yorumlar kalksydi iyi olurdu hocam sevinirdim sorun olmazsa promlem yok hocam

 7. peki hocam yorumlar dorun cıkarmaz demi hocam hep kalır mı böyle kendinize iyi bakın saygılar sevgiler

 8. 7 sene önce

  Güncellemeleri denetleyince aldığım uyarı.
  Windows 10 Home, sürüm 1511’e 10586 yükseltin.
  Güncellemeyi indiriyorum. Kurulum için yeniden başlat dedikten sonra bilgisayarım kapanıp yeniden başlıyor ve kuruluma geçiyor. %41 civarlarında bir şeyler oluyor, ekran simsiyah kalıyor. Hatta yükleme yapıyor diye gece sabaha kadar açık bıraktım ama hala siyah ekranla karşılaştım. Kapatıp açtığımda ise eski sürüm geri yükleniyor dedi ve yükleyip açıldı ve şimdi yine güncellemeleri denetleyince aynı şekilde “Windows 10 Home, sürüm 1511’e 10586 yükseltin.” diyor. sürekli aynı şeyi yapıyor başa dönüyorum. Bir türlü güncellemeyi yapamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

  • İşletim sisteminizde şu anda Windows 10 etkinleştirilmiş mi? Kontrol eder misiniz? Bu hata genelde etkin olmayan Windows 10 için alınır. Windows hangi sürüm üzerine Windows 10 kurdunuz ve Bilgisayarım özelliklerinden 32 bit ve 64 bit sürüm ne kurulu bakar mısınız?

  • Herkese Selamlar,
   64 bit HP Pavlion dv6 Bilgisayarım var.
   2015 ylının Kasım ayında, Windows 7’den Windows 10’a sorunsuz bir şekilde güncelleme yaptım ve de etkinleştirildi.
   Ancak 1511 güncellemesini birer ay arayla 3 kez denedim,
   * Dosyalar Kopyalanıyor, Tamam
   * Özellikler ve Sürücüler Yükleniyor, Tamam
   Ondan sonra Ekran siyah bekle dur 2 saat, 3 saat, 4 saat sonuç sıfır…
   Reset yapıp açtığımda sizin gibi eski sürüm geri yükleniyor diyor ve açıyor.
   Geçenlerde, bir kez daha denedim ama öncesinde “Driver Booster 3” denilen program ile bütün sürücüleri güncelledim.
   Güncellemeyi tekrar indirdim ama bu sefer yeniden başlat demedim. (Ayarlar/Güncelleştirme ve güvenlik/ Windows Update, yedekleme ve kurtarma bölümünde)
   Başlat Menüsünde “Aç/Kapa” seçeneklerinin içinde “Güncellemeleri Yükle/Kapat” “Yeniden Başlat” seçeneğinin olduğunu gördüm.
   Hadi bu sefer de bunu bi deneyelim dedim “Güncellemeleri Yükle/Kapat” , nasıl olsa Windows 10 eski sürümüne tekrar geri yüklüyor.
   Tekrar bilgisayarı açtığım da bütün her şeyi 1 saat 45 dakikada tamamladı ve bende artık Windows 10 1511 (İS Derlemesi 10536.318) sürümüne kavuştum.
   Darısı sizlerin başına….
   Umarım yardımcı olmuşumdur.
   Saygılarımla.

   • C.Nisan Kaya, Merhaba ; yazıya göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederim.Küçücük bir yorum bile bazen insanlara çok yardımcı olabiliyor. Siz zahmet edip bayağı açıklamalı yazmışsınız elinize yüreğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir