Widget’lar Android 12’de daha iyi hale geldi
 1. Anasayfa
 2. Android

Widget’lar Android 12’de daha iyi hale geldi

0

Google, Geçtiğimiz hafta, Google uygulamalarınızdan yararlı içerik ve eylemleri doğrudan Ana ekranınıza getirmek için Android yeni widget’ları duyurdu. Bugün resmen canlı yayındalar. 

Malzeme ile Kişiselleştirme

Malzeme ile Kişiselleştirme

Cihazınız sizin kadar benzersiz olmalıdır, bu nedenle Android telefonunuza en iyi Materyali getirmek için widget’larınızı yeniden tasarladı.

Tüm widget’lar yeniden boyutlandırılabilir, böylece sizin için neyin önemli olduğuna bağlı olarak telefonunuzun ekranına farklı kombinasyonlar sığdırabilirsiniz. Siz yeniden boyutlandırdıkça, widget’larınız değişecektir. Widget’larınızı büyütürseniz, daha fazla işlevsellik elde edersiniz (daha fazla alan, daha kullanışlı özellikleri sıkıştırabileceğimiz anlamına gelir).

Ve Pixel 3 veya üstü dahil olmak üzere belirli Android 12 cihazlarında, widget‘lar her birini seçtiğiniz duvar kağıdının etrafında hareket ettirdiğinizde dinamik olarak renk değiştirir.

En iyi takım elbise senin için her widget yeniden boyutlandırmak.

Haritalar ile kolay yol tarifi


Hareket halindeyseniz, yeni Google Haritalar widget’ı aradığınızı bulmanızı kolaylaştırır ve yararlı eylemleri ulaşabileceğiniz bir yere yerleştirir. Örneğin, en yakın kahve dükkanını veya benzin istasyonunu arıyorsanız, widget’tan tek bir dokunuşla bunları hızlı bir şekilde arayabilirsiniz.

 
Hızlı, dokunulabilir arama önerileri içeren Google Haritalar widget’ı.

 

Yapılacaklar listenizde yardım

Google Keep widget‘ları, görünüşte bitmeyen yapılacaklar listesini yönetmenize yardımcı olabilir. En sevdiğiniz Keep işlevselliğini Ana ekranınıza yerleştirmek için tasarlanmış iki widget arasından seçim yapın, örneğin Android cihazınızda ön ve orta olan dokunulabilir yapılacaklar listesi.

 
Google Keep widget'ları hızlı eylemler ve dinamik bir yapılacaklar listesi sunar.

Google Keep widget’ları hızlı eylemler ve dinamik bir yapılacaklar listesi sunar.

En sevdiğiniz Anılar için Çerçeveler


Google Fotoğraflar Anılar widget’ı, Materyallerinizdeki yeni serbest biçimli widget çerçevelerini ilk kullanan ve fotoğraflarınızı Android cihazınızda eğlenceli ve ilginç şekillerde gösteren ilk kişi olacak.

Google Fotoğraflar, widget’ınızın şekillendirdiği benzersiz Malzemeyi kullanır.

Dosyalarınıza ve fotoğraflarınıza hızlı erişim

Google Drive widget’ı dosya yüklemeyi ve aramayı kolaylaştırır. Ve daha büyük widget’ı seçerseniz, önerilen belgeleri tek bir dokunuşla açabilirsiniz.

Google Drive widget’ları dosyalarınıza ve fotoğraflarınıza hızlı erişim sağlar.

 

Kesintisiz dinleme


YouTube Müzik’teki melodileri dinlerseniz, yeni widget ile Ana ekranınızın herhangi bir yerine dokunulabilir oynatma kontrolleri yerleştirebilirsiniz. Ayrıca, uygulamayı açmadan neyin oynadığını görebilirsiniz.

YouTube Müzik widget’ları oynatma kontrollerini Ana ekranınıza yerleştirir.

 

Veri kullanımınızın basit görünümü


Google Fi telefon planı müşterileri için güncellenmiş bir widget, aylık veri kullanımınızı kolayca yönetmenize yardımcı olur. Önceki widget’ta olduğu gibi, yenisi de belirli miktarda veri kullandığınızda sizi uyaracak ve Fi uygulamasından diğer plan üyeleri için veri sınırları belirlemenize izin verecektir.

 
Google Fi widget’ı ile veri kullanımınızı takip edin.

Zamana daha yakından bakın


Yeni saat widget’ları ile Ana ekranınız için dört analog saat yüzü arasından seçim yapabilirsiniz. Her saat yüzü, ikinci elin işaretlendiği yaratıcı bir tasarımdır. Ve ihtiyacınız olursa, yeni bir dijital kronometre widget’ı sizi yolda (ve zamanında) tutmanıza yardımcı olacaktır.


Analog saat widget’larının ikinci elleri geçiyor.

En önemlisi, bu yeni widget’ları sizin kadar benzersiz olan daha kullanışlı, kişiselleştirilmiş bir Android cihaz oluşturmak için nasıl birleştireceğinizi görmekten heyecan duyuyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir