Whatsapp’ın yeni hizmet şartlarının gelecekte isteğe bağlı olacağı bildiriliyor

whatsapp, kullanıcıların güncellenmiş hizmet şartlarını kabul etmeseler bile hizmeti olduğu gibi kullanmaya devam etmelerine izin verecek.

whatsapp, kullanıcıların güncellenmiş hizmet şartlarını kabul etmeseler bile hizmeti olduğu gibi kullanmaya devam etmelerine izin verecek. 

Şirket şimdi bu zorunlu değişikliği WhatsApp iş mesajlaşmasıyla sınırlamayı planlıyor.

 

Basitçe söylemek gerekirse, arkadaşlarınız ve ailenizle sohbet etmek için Whatsapp’ı kullanırsanız, şartları göz ardı etmeyi seçebilir ve herhangi bir sınırlama getirmeden hizmeti kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak, işletme hesaplarıyla sohbet etmek istiyorsanız, WhatsApp sizden “whatsapp güncellemesini gözden geçirmenizi ve kabul etmenizi isteyecektir.”

Kullanıcı bir işletme hesabına ileti göndermeye çalıştığında aşağıdaki ileti gösterilir:

WhatsApp tarafından yapılan açıklamalarda, politikaları onaylamayan kullanıcıların hesaplarına kısıtlama getirileceği ifade edilmişti. Ancak yaşanan gelişmeler, bu kısıtlama kararından da tamamen dönüldüğünü gözler önüne seriyor. Özellikle de işletme hesapları, alınan yeni kararla rahat bir nefes alacaklar. Çünkü WABetaInfo’ya göre kullanıcılar, yeni politikaları onaylamasalar bile hiçbir kısıtlama ile karşılaşmayacaklar.

 
WhatsApp, alınan yeni karara ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Ancak WABetaInfo, yeni kararın birkaç sürüm güncellemesi sonrasında kullanıcılara ulaşacağını söylüyor. Bu sayede kullanıcılar, politika güncellemesini reddetseler bile herhangi bir kısıtlama yaşamayacaklar. WhatsApp’ın aldığı bu kararı, krizin sona erdiği şeklinde yorumlayabiliriz.
Kaynak:https://www.xda-developers.com/whatsapp-optional-terms-of-service/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SUV araçlar içerisinde önemli bir yeri olan Dacia Duster, Brezilya ve diğer Latin Amerika ülkelerinin baz aldığı Latin NCAP testinden sıfır yıldız aldı.

Brezilya’da Üretilen Renault Duster, Çarpışma Testlerinden ‘0’ Aldı

Tüm Varyantlardan Daha Hızlı Yayılan Yeni Bir Koronavirüs Varyantı Ortaya Çıktı