1. Ana Sayfa
  2. Genel

WhatsApp’ın Google Drive Yedekleme Mesajı


0

WhatsApp Android cihazınızı açtığınızda, Mesaj ve medyalarınızı yedekleyin iletisi ile karşılaşıyorsanız, Google Drive’a Mesaj ve medyalarınızı yedekleyebilirsiniz. 

2015 yılında Android için Google Drive’a yedekleme özelliği getirilen WhatsApp uygulaması yakın bir zamana kadar yedekleme yapın uyarısı vermiyordu.
Tüm bilgiler WhatsApp sunucularında depolanıyordu. Ancak, günümüz teknolojisi ile değişen şartlar ve koşullar ön plana çıktığında, kişisel bilgilerinizin daha güven içinde olabileceği Google Drive bulut depolama hizmeti karşımıza çıkıyor.

Tüm WhatsApp Android cihaz kullanıcıları için alınan bu karar, bence de en uygun olanı. Bu durum WhatsApp’ın sunucu veri kapasitesini rahatlatacağı gibi, aynı zamanda güvenlik açıklarının oluşmaması için WhatsApp’a büyük kolaylık sağlıyor.  Böylece daha az güvenlik ile, çalışma kalitesini artırabilir. Böyle bir mesaj aldı iseniz ilgili adımları takip ederek yapılması gerekenleri uygulayabilirsiniz.

İlgili Makale:

→ Android için WhatsApp uygulamasını indir

→ WhatsApp Web MasaÜstü Yazılımı Nasıl Kullanılır

WhatsApp verilerini Google Drive hesabına yedekleme:

WhatsApp mesaj, fotoğraf, video ve ses kayıtlarını Google Drive’a yedekleyin.

1. WhatsApp yedeklemesine başlamadan önce güncel WhatsApp ve Google Drive uygulamalarını kullandığınızdan emin olun.
2. Ayarlar → Sohbetler → Sohbet Yedeği → Google Drive’a yedekle, ilgili alana gidin.
3. Yedekleme sıklık seçeneklerinden birini seçin.
4. Bir hesap seçin veya hesap ekleyin. Senkronize işlemi başlayarak, WhatsApp’ın neler yapabileceği ekranı ile karşılaşacaksınız. İzin verin, zaten amacımız bu değil mi?
5. Yedeklemeyi başlatın. Yapılan işlemler ile ilgili bilgileri göreceksiniz. Bu işlemi isterseniz manuel olarak istediğiniz zaman içinde de yapabilirsiniz. Ekranı aşağıya kaydırın Videoları dahil et seçeneğini de seçebilirsiniz.

WhatsApp Yedeklemeyi Google Drive Hesabınızdan Silme:

1. Google Drive hesabınıza giriş yapın.

2. Sağ üst kısımda dişli resme dokunun, Açılan pencerede;

Ayarlar → Uygulamaları yönet → Listeyi kaydırın ve WhatsApp Messenger bulun.

3. Seçenekler → Google Drive bağlantısını kes veya → Gizli uygulama verilerini sil, dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap