WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar

0

 

 

WhatsApp’a Hepsi de Birbirinden Bomba Üç Yeni Özellik Geliyor: 3 Boyutlu Avatar Oluşturabileceksiniz!

WhatsApp’ın Android beta sürümlerinde yepyeni özellikler tespit edildi. İkisi geliştirme aşamasında biri ise test edilen özellikler, kullanıcıların WhatsApp deneyimini ciddi anlamda değiştirebilir.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için geliştirilen yepyeni özellikler açığa çıktı. Uygulamanın Android beta sürümlerinde ortaya çıkan yeni özellikler, WhatsApp kullanıcılarının deneyimlerinin iyiden iyiye değişeceğini gösteriyor. Gelin hep birlikte, 2.22.16.11, 2.22.16.12 ve 2.22.16.14 kodlu sürümlerde tespit edilen özelliklere yakından bakalım.

WhatsApp’ın 2.22.16.11 kodlu Android beta sürümünün kodlarında tespit edilen, yani geliştirme aşamasında olan yeni bir özellik, Instagram’daki Avatar özelliğinin WhatsApp’a geleceğini gözler önüne seriyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde kendi avatarlarını oluşturup, profil fotoğrafı olarak kullanabilecekler. Ayrıca oluşturulan avatarlar, çıkartma olarak da kullanılabilecek.

WhatsApp’ta oluşturacağımız avatarlar işte böyle gözükecek

2.22.16.12 kodlu beta sürüm kodlarında tespit edilen bir özellik ise kullanıcıların işini kolaylaştıracak gibi görünüyor. Zira bu özellik sayesinde WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceğini belirleyebileceksiniz. Bu özelliğin mantığı, son görülme ile aynı olacak. Bu özellik sayesinde çevrimiçi olduğunuzu herkese, belirli kişilere, rehberinizdeki bazı kişiler hariç herkese gösterebilir veya herkesten gizleyebilirsiniz.

Çevrimiçi durum gösterme özelliği işe şöyle görünecek

WhatsApp’ın 2.22.16.14 kodlu Android beta sürümü ise yeni bir özelliğin test edilmesine olanak tanıdı. Bu sürüme güncelleme yapan test kullanıcıları, an itibarıyla yeni bir mesaj arama filtresi görüyorlar. Bu filtre, okunmamış mesajların olduğu sohbetleri filtrelemeye yarıyor.

WhatsApp’taki yeni arama filtresi işte böyle görünüyor

WhatsApp’ın yeni özelliklerinin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor.
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir