WhatsApp’a Uzun Zamandır Beklenen QR ile Mesaj Taşıma Özelliği Geliyor: Yedeklemeye Gerek Kalmayacak
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a Uzun Zamandır Beklenen QR ile Mesaj Taşıma Özelliği Geliyor: Yedeklemeye Gerek Kalmayacak

0

WhatsApp, uzun zamandır kullanıcıların beklediği QR kodla mesaj taşıma özelliğini nihayet beta sürümünde test etmeye başladı.

Neredeyse her gün yeni bir özelliğini duyuran WhatsApp, sürekli olarak kullanıcılarının istek ve ihtiyaçlarına yönelik güncellemeler yapmaya çalışıyor. Bu güncellemeler kimi zaman güvenliği arttırmayı amaçlarken kimi zamansa kullanıcıların WhatsApp kullanımını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

WhatsApp’ın bugün yayınladığı yeni beta sürümündeyse sık sık telefon değiştirenlerin fazlasıyla işine yarayacak yeni bir özellik ortaya çıktı. Bu özellik sayesinde mesajları başka bir telefona transfer etmek çok daha kolay olacak.

Sadece QR kod okutarak mesajları transfer edebileceksiniz

WaBetaInfo’nun ortaya çıkardığı bilgilere göre bu yeni özellik, sadece QR kod kullanarak WhatsApp mesajlarını telefonlar arasında taşımanıza olanak sağlıyor. Daha önceleri mesajlarınızı transfer etmek istediğinizde öncelikle WhatsApp ile Google hesabınızı bağlayarak mesajlarınızı yedeklemeniz ve buluta yüklemeniz gerekiyordu.

QR kodla taşıma özelliği sayesindeyse tek yapmanız gereken Ayarlar sekmesindeki Sohbetler alt sekmesinde bulunan Mesajları Taşı özelliğini kullanmak. Açılan sekmedeki QR kodu yeni telefonunuzun kamerasıyla taradığınızda otomatik olarak Google Play Store ya da App Store’a yönlendiriliyorsunuz ve WhatsApp’ı indirip açtığınızda uygulamaya otomatik olarak giriş yapıyorsunuz ve mesajlarınız hızlı bir şekilde yeni telefonunuza aktarılıyor.

Şu anda WhatsApp’ın beta sürümünde kullanılabilir olan bu özelliği test etmek isterseniz dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz çünkü özelliği test eden kullanıcılar kimi zaman mesajların tamamının aktarılmadığını kimi zamansa özelliğin çalışmayıp tüm mesajların silindiğini belirtiyor.

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-23-1-26-whats-new/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir