WhatsApp Web sürümüne beklenen özellik geldi!
 1. Anasayfa
 2. Genel

WhatsApp Web sürümüne beklenen özellik geldi!

0

Popüler mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, geçtiğimiz ay beta olarak sunduğu özelliği herkese sundu.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, 2009’da piyasaya sürüldü ve şimdi 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip. 2015 yılının Ocak ayında WhatsApp Web‘i tanıtarak büyük bir yeniliğe imza atan şirket; kullanıcıların en çok kullandığı özellik oldu.

WhatsApp Web’i kullanabilmek için telefonunuz ve bilgisayarınız internete bağlı olmalıydı. Ancak dün yayınlanan güncelleme ile birlikte artık WhatsApp Web, telefonunuz ulaşılabilir olmasa bile kullanılabiliyor.

Telefon olmadan WhatsApp Web kullanma dönemi başladı


WhatsApp bir süredir birden fazla cihaz desteği üzerinde çalışıyordu.

Betada iken açıp kapama seçeneği sunan WhatsApp, web uygulamasının 2.2142.12 sürümü ile birlikte artık telefona bağlı kalmadan kullanılabiliyor. Hatta bu özelliğin yayınlanması ile mevcut oturumu açık WhatsApp Web cihazları listesi de sıfırlanmış gözüküyor.WhatsApp dün itibariyle yayınladığı yeni emojilerle de büyük tepki çekmişti. WhatsApp bu noktada bazı değişiklikleri sessizce gerçekleştiriyor. Bunlar genelde ilk bakışta belli olmayan türden detaylar oluyor.

WhatsApp Web nedir ?

Adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp uygulamasını bilgisayarınıza taşıyan WhatsApp Web sayesinde mesajları bilgisayardan cevaplayabiliyorsunuz.

WhatsApp Web kullanmak isteyenlerin karşısına iki seçenek çıkıyor. Herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden bu servisi kullanmayı tercih edebilir veya masaüstü uygulamasını indirerek tarayıcıdan bağımsız çalışmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Web internetsiz nasıl kullanılır?

Tarayıcıyı açtıktan sonra web.whatsapp.com yazarak ilgisi sayfaya ulaşabilirsiniz.
Sayfa açıldıktan sonra akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne girin.
Ayarlar bölümünde WhatsApp Web / Masaüstü seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkladıktan sonra ekrandaki barkodu taratmanız yeterli.

Artık WhatsApp Web‘i telefonunuz internete bağlı olmasa bile kullanabilirsiniz. WhatsApp Web’in telefonsuz kullanma özelliğini nasıl buldunuz?

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir