WhatsApp Web MasaÜstü Yazılımı Nasıl Kullanılır
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

WhatsApp Web MasaÜstü Yazılımı Nasıl Kullanılır

0

WhatsApp Mobil Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz ile yaptığını tüm işlemleri bilgisayarınız ile Masaüstünden yapabilirsiniz. WhatsApp herkesin de bildiği gibi arkadaşlarınızla Mesajlaşma, Video ve Fotoğraf gönderme servisidir. WhatsApp, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları mobil cihazları ile web internet bağlantısını kurup, sevdikleri ile ücretsiz mesajlaşma sağlayan dünya genelinde en popüler mobil uygulama servis araçlarından biridir.

Bu uygulama ile Metin, resim, video ve ses dosyalarını karşılıklı gönderip alabilirsiniz. WhatsApp ile tek bir arkadaşınız ile mesajlaşabileceğiniz gibi birden çok fazla arkadaşınız ile grup sohbeti yapabilir, konum paylaşımında bulunabilirsiniz.WhatsApp işletim sistemi ile birçok işlemi yapabiliyorsunuz. Ancak evinizde bilgisayarınızın başında iken WhatsApp’ı kullanamıyorsunuz. WhatsApp’ın henüz masa üstü kullanım yazılımı mevcut değil. WhatsApp bu eksikliğini henüz tamamlayamasa da, kullanıcılar yapılan çalışmalardan faydalanarak mobil ile masaüstü bilgisayarı senkronize ederek masa üstü bilgisayarında kullanabilirler.

 WhatsApp

WhatsApp ile Masaüstü bilgisayarın eşleşmesi :

1. WhatsApp işletim sisteminin son sürümü cep telefonuz da kurulumu. Kurulumun olup olmadığını Google Play Store App WhatsApp’a giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

2. Açılan pencere de mobil cihazınız ile uyumlu olup olmadığını inceleyin.

whatsapp-cihaz-uyumlulugu

WhatsApp mobil cihaz uyumluluk kontrolü

3. WhatsApp uygulama aracını kullanabilmek için, Google Chrome tarayıcınızda açmak için şu,https://web.whatsapp.com/ adrese giriş yapın. Aşağıdaki resim gibi “WhatsApp Web” bir görüntü karşınıza çıkacaktır.

whatsapp-web-sayfasi

WhatsApp Web saysının görüntüsü

4. Tüm bu aşamalardan sonra karşınıza bir barkot (QR) etiketi çıkacaktır. Bilgisayarınızda çıkan barkot etiketini, Telefonunuza okutmanız gerekmektedir. Telefonunuza okuma işlemi sonrasında WhatsApp Web uygulaması telefonunuzla eşleşiyor ve artık bilgisayarınızdan sohbetinize devam edebiliyorsunuz.

whatsapp-tanima-ekrani

WhatsApp Web uygulama tanıma ekranı

Eşleştirme işlemi :

1. Chrome tarayıcınızdaki sayfadan, “Yeni mesaj geldiğinde haberdar ol” ve alt kısımdaki “Masaüstü bildirimleri aç” linke tıklayın.

2. Bildirimlere izin verin.
whatsapp-bildirimlere-izin-ver
WhatsApp uygulama izin talebi

3. Telefon ayarlarınızdan, WhatsApp web ismine tıklayın.

4. Windows penceresini göreceksiniz. Sağ üstte (+) tıklayın. Karşınıza tarama ekranı gelecek.
mobil-kod-tarama
WhatsApp web tarama ekranı
Bilgisayarınızdaki barkot etiketinin üzerine telefonunuzu tutun. WhatsApp web uygulamasının çalıştığını göreceksiniz.

WhatsApp yenilikleri :

• 100’den fazla yeni emoji

• Google Drive Yedeklemesi: Sohbet ve medyalarınızı Google Drive’a yedekleyin, böylece eğer telefonunuzu kaybederseniz veya değiştirirseniz veya yeni bir Android telefona geçerseniz sohbet ve medyalarınızı kolayca geri yükleyebilirsiniz. Yedeklemenizi, Ayarlar Sohbet ve Aramalar Sohbet yedeği’ne giderek ayarlayın.

• Kazak, Tagalog, Özbek, Marathi ve Malayam dillerine destek

• Artık Android 6.0 izinleri desteklenmektedir

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap