WhatsApp, Telegram’ın çok sevilen bir özelliğini daha “transfer ediyor”
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

WhatsApp, Telegram’ın çok sevilen bir özelliğini daha “transfer ediyor”

0

Pek çok yeni özelliği hayata geçirirken Telegram’dan “esinlenen” WhatsApp, sıradaki özellik için de aynı şeyi yapıyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp, son birkaç yılda platformuna pek çok özellik ekledi. Ve bu yeni özelliklerin bazıları, rakibi Telegram’dan ilham alıyordu. Şimdi WhatsApp, Telegram’dan bir özelliği daha alıyor gibi görünüyor.

WABetaInfo’nun yeni bir haberine göre WhatsApp, sohbetlerde animasyonlu emojileri test etmeye başladı. Bu haber, anlık mesajlaşma platformunun hizmete daha eğlenceli emojiler ve çıkartmalar getireceğine dair daha önceki söylentiler ile uyumlu gözüküyor. Animasyonlu emojiler, Telegram’da bulunanlara oldukça benziyor. Bu özellik, tek bir emoji gönderdiğinizde görünecek ve WhatsApp normal bir emojiyi otomatik olarak hareketli bir emojiye dönüştürecek. Ayrıca, emojinin daha fazla öne çıkması için boyutunu da büyütecek.

Bu animasyonlu emojiler, dosya boyutlarını küçük tutarken tasarımcıların basit animasyonlar oluşturmasını kolaylaştıran bir kitaplık olan Lottie kullanılarak yapılmış gibi gözüküyor. Şu anda, masaüstü için WhatsApp’ın beta sürümünde animasyonlu emojiler görüldü, ancak özellik yakında Android, iOS ve macOS için WhatsApp’ın beta sürümleri için de sunulabilir.

WhatsApp’ın bu yeni beta sürümü, her bir kişinin altındaki Hakkında bölümü için metin boyutunda yapılan bir değişiklik de dahil olmak üzere bazı küçük değişiklikler de getiriyor. Daha küçük metin boyutu sayesinde, aynı görünümde daha fazla bilgi görülmesi mümkün olabiliyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap