WhatsApp, Sesli Mesajlar İçin Deşifre Özelliğini Test Ediyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

WhatsApp, Sesli Mesajlar İçin Deşifre Özelliğini Test Ediyor!

0

WhatsApp‘ta artık, sesli mesajları dinlemek zorunda kalmadan içeriğini öğrenebileceğiz. Bunun için geliştirilen deşifre özelliği, şimdilik iOS için olsa da, test edilmeye başlandı…

 

WhatsApp, sesli mesajlar konusunda kullanıcıların çok işine yarayacak bir yenilik için çalışıyor. Bu yenilik, sesli mesajları dinlemek zorunda kalmadan, bu mesajları yazıya dökecek. Böylece biz de, sesli mesajda söylenenlerin hepsini okuyarak öğrenebileceğiz.

Özellik ilk olarak WABetaInfo tarafından fark edildi ve şu anda geliştirme aşamasında. Ayrıca site, deşifre özelliğinin kullanıcının telefonunda yerel olarak yapılacağını ve böylece Facebook’un ses kayıtlarına erişemeyeceğini belirtiyor.

Yazıya dökülen mesajlar yerel olarak depolanacak, böylece ileride herhangi bir zamanda mesajı tekrar yazıya dökmek zorunda kalmadan bunlara erişebileceğiz. WhatsApp kullanıcıları, mesajın tamamı için deşifreye ihtiyaç duymazlarsa, belirli bir zaman aralığı da ayarlayabilecek. Şu anda, özellik iOS kullanıcıları için geliştirilme aşamasında ve özelliğin Android kullanıcıları için kullanılabilir olup olmayacağı veya ne zaman sunulacağı konusunda bir bilgi yok. 

WhatsApp, hem iOS hem de Android’e önemli özellikler getirme konusunda iyi bir geçmişe sahip. Bu nedenle gelecekte Android kullanıcıları için de bu özelliğin kullanılabilir olmasını bekleyebiliriz.

WhatsApp’ın bu özelliği yakın gelecekte iOS beta kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap