WhatsApp, Sesli Mesajlar İçin Deşifre Özelliğini Test Ediyor!

WhatsApp'ta artık, sesli mesajları dinlemek zorunda kalmadan içeriğini öğrenebileceğiz. Bunun için geliştirilen deşifre özelliği, şimdilik iOS için olsa da, test edilmeye başlandı...

WhatsApp‘ta artık, sesli mesajları dinlemek zorunda kalmadan içeriğini öğrenebileceğiz. Bunun için geliştirilen deşifre özelliği, şimdilik iOS için olsa da, test edilmeye başlandı…

 

WhatsApp, sesli mesajlar konusunda kullanıcıların çok işine yarayacak bir yenilik için çalışıyor. Bu yenilik, sesli mesajları dinlemek zorunda kalmadan, bu mesajları yazıya dökecek. Böylece biz de, sesli mesajda söylenenlerin hepsini okuyarak öğrenebileceğiz.

Özellik ilk olarak WABetaInfo tarafından fark edildi ve şu anda geliştirme aşamasında. Ayrıca site, deşifre özelliğinin kullanıcının telefonunda yerel olarak yapılacağını ve böylece Facebook’un ses kayıtlarına erişemeyeceğini belirtiyor.

Yazıya dökülen mesajlar yerel olarak depolanacak, böylece ileride herhangi bir zamanda mesajı tekrar yazıya dökmek zorunda kalmadan bunlara erişebileceğiz. WhatsApp kullanıcıları, mesajın tamamı için deşifreye ihtiyaç duymazlarsa, belirli bir zaman aralığı da ayarlayabilecek. Şu anda, özellik iOS kullanıcıları için geliştirilme aşamasında ve özelliğin Android kullanıcıları için kullanılabilir olup olmayacağı veya ne zaman sunulacağı konusunda bir bilgi yok. 

WhatsApp, hem iOS hem de Android’e önemli özellikler getirme konusunda iyi bir geçmişe sahip. Bu nedenle gelecekte Android kullanıcıları için de bu özelliğin kullanılabilir olmasını bekleyebiliriz.

WhatsApp’ın bu özelliği yakın gelecekte iOS beta kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Acer’dan Yeni Hepsi Bir Arada PC: Acer Aspire C27 Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi, henüz konsept aşamasında olan akıllı gözlüğünü duyurdu. Xiaomi tarafından yapılan açıklamalara göre geliştirilen gözlük, şu ana kadarki en iyi görüntüleme deneyimini sunuyor.

Xiaomi, Takanların Kendini ‘Iron Man’ Gibi Hissedeceği Akıllı Gözlüğünü Duyurdu