1. Ana Sayfa
  2. Genel

WhatsApp, sesli aramalar için önemli bir yenilik getiriyor!

WhatsApp, sesli aramalar için önemli bir yenilik getiriyor!
0

Son dönemde hem Android hem de iOS uygulaması için birçok yenilik getiren WhatsApp, şimdi de sesli arama arayüzünü değiştiriyor.

Bir süredir AndroidiOS, Masaüstü ve Web sürümlerinde ciddi değişikliklere ve yeniliklere giden WhatsApp için şimdi de sesli aramalar için bir özellik ortaya çıktı. Facebook (Meta) tarafından geçtiğimiz yıllarda satın alınan dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması, sesli aramalar için kullandığı arayüzü değiştirmeye karar verdi.

WhatsApp, sesli arama arayüzünü yeniliyor

WhatsApp, 2021 yılını daha önce hiç olmadığı kadar hareketli geçirdi. Ünlü mesajlaşma platformu, bazıları Facebook Messenger ve Telegram gibi diğer uygulamalardan olmak üzere birçok iyileştirme ve özellikle donatıldı. Her ne kadar uygulamanın arayüzünde radikal bir değişiklik yapılmamış olsa da son gelen bilgiler, firmanın görsel bir revizyon üzerinde de çalıştığını gösteriyor.

WhatsApp için yayınlanacak olan güncellemelerle ilgili önceden haber alan ve beta sürümlerdeki yenilikleri listeleyen WABeta Info, sesli aramalar için yeni bir arayüz üzerinde çalışıldığını doğruladı.

Ekranın işlevselliği, hoparlör, kamera, mikrofon ve kapatma tuşları da dahil olmak üzere yeni arayüz eskisine çok fazla benziyor. Buna karşın yukarıdaki görselde de göreceğiniz eski arayüz, yenisine göre daha keskin ve köşeli bir tasarıma sahip gibi görünüyor. Eski arayüzde mavi ve tam ekran olarak dikkat çeken arka plan, yeni arayüzde gri ve yuvarlanmış bir çerçeveyle geliyor.

Her ne kadar uygulamanın işlevselliğine bir etki edecek olmasa da yeni sesli arama arayüzü çok daha modern bir görünüşe ve son dönemlerde gittikçe daha popüler olan yuvarlanmış bir çerçeveye sahip olacak. Bununla birlikte yeni arayüz için seçilen renklerin, o sırada kimle konuştuğunuzu daha kolay ayırt etmenizi de sağlayacağı söyleniyor.

WABetaInfo cephesinden gelen bilgilere göre bu yeni özellik şu an için sadece WhatsApp Beta‘yı iOS platformunda kullananlar için sunulmuş durumda. Yeni arayüzün Android kullanıcıları için ne zaman sunulacağı ise şu an için belirsiz.

Peki sizler yeni sesli arama arayüzü hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap