WhatsApp, Rekabet Kurumu’nun ‘Sözleşme Türkiye’de Uygulanmayacak’ Açıklamasını Yalanladı

Habertürk, WhatsApp ile iletişime geçtiğini ve Rekabet Kurumu’nun geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamayla ilgili bilgi edindiğini duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre WhatsApp, tartışmalı kullanım koşullarını Türkiye’de uygulamayacağına dair bir karar almamış.

Habertürk, WhatsApp ile iletişime geçtiğini ve Rekabet Kurumu'nun geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamayla ilgili bilgi edindiğini duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre WhatsApp, tartışmalı kullanım koşullarını Türkiye'de uygulamayacağına dair bir karar almamış.

Habertürk, WhatsApp ile iletişime geçtiğini ve Rekabet Kurumu’nun geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamayla ilgili bilgi edindiğini duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre WhatsApp, tartışmalı kullanım koşullarını Türkiye’de uygulamayacağına dair bir karar almamış.

Birkaç saat önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Rekabet Kurumu’ndan gelen bir açıklamadan bahsetmiştik. Bu açıklamaya göre WhatsApp, 15 Mayıs için son gün dediği yeni kullanım koşullarını Türkiye’de uygulamaya sokmayacaktı. Ancak bu açıklama, pek de doğru değilmiş gibi görünüyor. Zira WhatsApp’tan gelen yeni bir açıklama, böyle bir karar alınmadığını gözler önüne seriyor.

Habertürk, Rekabet Kurumu‘nun konuyla ilgili açıklamalarının servis edilmesinden sonra WhatsApp ile iletişime geçtiklerini ve konuyla ilgili bilgi aldıklarını yazdığı bir haber yayımladı. Yayımlanan habere göre WhatsApp, çok tartışılan kuralların Türkiye’de uygulanmayacağına dair bir karar almadığını bildirmiş durumda.

“Kesin bir kararımız yok”

WhatsApp’ın Habertürk’e yaptığı açıklama şu şekilde;

Güncellemenin Türkiye’yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor. Atılacak adımlar için ilgili makamlarla görüşmeye devam ediyoruz ve herkes için güvenlik ve gizlilik esaslı iletişim sağlamak konusundaki kararlığımızı koruyoruz.

WhatsApp

tarafından yapılan açıklamalar, Rekabet Kurumu’nun yaptığı açıklamalar ile zıt yönlü olsa da şu an için kesinleşmiş bir karar olmadığına vurgu yapılması, WhatsApp’ın Türkiye’yle ilgili kararının değişebileceğini gözler önüne seriyor. Bu meselenin nasıl sonuçlanacağını ancak zaman gösterecek.😏😏

Kaynak :https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-whatsapp-tan-turkiye-aciklamasi-3079404-teknoloji

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Sesli iletişim uygulaması Clubhouse'un Android sürümü, tüm ülkelerde indirilebilir oldu. Android 8 ve üzeri telefonlara sahip olan kullanıcılar, artık bu uygulamayı indirebiliyorlar. Ancak uygulama işlevselliği, şu an için tam olarak çalışmıyor gibi görünüyor.

Clubhouse’un Android Sürümü, Türkiye Dahil Tüm Dünyada İndirilebilir Oldu

Süper aracı Roadster'i ABD'deki Petersen Otomotiv Müzesi'nde sergilemeye başlayan Tesla, araçla ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, bu otomobilin özel bir SpaceX paketi ile satın alınabileceği ifade edildi. Paket, aracın yalnızca 1,1 saniyede 100 km/sa hıza ulaşmasını sağlayacak.

Tesla’nın Süper Otomobili Roadster, SpaceX Paketi ile 1,1 Saniyede 100 km/sa Hıza Ulaşabilecek