WhatsApp profilleri değişiyor: İşte yeni hali
 1. Anasayfa
 2. Genel

WhatsApp profilleri değişiyor: İşte yeni hali

0

 

WhatsApp iOS uygulaması için yayınladığı yeni beta sürümüyle birlikte profil sayfasının tasarımını değiştirdi.

 

WhatsApp, bu hafta bilgisayardan mesajlaşma hizmetini kullananların güvenliğini artırmak için geliştirdiği ‘Code Verify’ adlı tarayıcı uzantısını kullanıma sundu. Meta’ya bağlı şirket mobil uygulamalarını güncellemeye hız kesmeden devam ederken, iPhone kullanıcıları için önemli bir değişikliğe imza attı.

WhatsApp’a gelecek güncellemeleri önceden açığa çıkarmasıyla tanınan WABetaInfo, iOS için yayınlanan 22.6.0.73 numaralı WhatsApp beta sürümünün detaylarını paylaştı. Bu sürümle birlikte uygulama profil sayfasını değiştirirken aynı zamanda sesli / görüntülü arama, mesaj ve benzeri butonların boyutunu da büyüttü.

WhatsApp profil sayfası yeni görünüme kavuştu

Yeni profil sayfasında üst kısımda profil fotoğrafı, onun altında kalın ve büyük punto ile yazılmış telefon numarası yer alıyor. Ardından sesli arama, görüntülü arama ve sohbette bul butonları geliyor ve kullanıcının hakkımda bilgisi de ayrı bir bölümde gözüküyor. Önceden bu dört kısmın hepsi aynı yerde bulunuyordu.

Bu arayüzün birebir aynısı Ağustos ayında WhatsApp Business uygulamasını kullanan işletme hesaplarına da gelmişti. Son olarak kişisel hesaplara da getirme kararı alan WhatsApp, güncellemeyi iOS için 22.6.0.73 beta sürümünde kullanıma sundu. Ayrıca WABetaInfo’nun paylaşımına göre, beta kullanmayan bazı kullanıcılar da yeni arayüze kavuştu.

 

WhatsApp geçtiğimiz günlerde uygulamanın çökmesine ve sohbet adlarının bozuk görünmesine yol açan bir sorunu düzeltmişti. Şirket Android ve iOS uygulamalarını düzenli olarak güncelleyerek geliştirmeye devam ediyor.

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

 

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir