WhatsApp mesajlarını silme özelliği geldi! WhatsApp mesajları nasıl silinir?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

WhatsApp mesajlarını silme özelliği geldi! WhatsApp mesajları nasıl silinir?

+ - 0

 

WhatsApp mesajlarını silme özelliği nihayet geldi. Kullanıcılar artık yanlışlıkla gönderdikleri mesajları 7 dakika içerisinde silme imkanına sahip olabilecekler. Hem iOS hem de Android kullanıcıları mesajları silme özelliğini kullanabilecek. Peki WhatsApp mesajları nasıl silinir?

WhatsApp’ta uzun zamandır beklenen ‘mesajları silme’ özelliği nihayet geldi. Yanlış gönderimlerde, istenmeyen durumlarda ve özel durumlarda silinmek istenen mesajlar, birkaç işlemle çok rahat bir şekilde silinebilecek. Peki WhatsApp’ta mesajları nasıl silinir?

WhatsApp mesajları silme özelliği kullanılır?

Mesajları herkesten silmek için

Mesajı herkesten sil, gönderdiğiniz belirli mesajları bir gruptan veya tek bir sohbette silmenizi sağlar. Bu, özellikle yanlış sohbete bir mesaj gönderdiyseniz veya gönderdiğiniz mesaj bir hata içeriyorsa yararlıdır.Herkes için başarıyla sildiğiniz mesajlar, alıcılarınızın sohbetlerinde (*) “Bu mesaj silindi” olarak görülecektir. Aynı şekilde, sohbet sırasında “Bu mesaj silindi” görürseniz, gönderen mesajını herkesten silmiş demektir.Mesajları sadece gönderdikten sonra yedi dakika içinde herkesten silebilirsiniz. Yedi dakika geçtikten sonra, herkesten mesajı silmek mümkün değildir.

Herkesten mesajı silmek için:

WhatsApp‘ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet sayfasına gidin.

Mesaja dokunup basılı tutun → menüden Sil seçeneğini seçin. İsteğe bağlı olarak, aynı anda birden fazla mesajı silmek için daha fazla mesaj seçin.

Sil‘e dokunun → Herkesten Sil.

👀 Not: İletilerin herkes için başarıyla silinmesi için hem sizin hem de alıcınız AndroidiPhone veya Windows Phone için WhatsApp‘ın en son sürümünü kullanıyor olması gerekir.

(*) Siz veya alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp’ın en son sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir.

Alıcılar, mesajınızı silinmeden veya silinme başarısızsa görebilir.

Herkesten silme başarısız olursa size haber verilmeyecektir.

Mesajları kendinizden silmek için

Mesajı benden sil, telefonunuzdan gönderdiğiniz veya aldığınız ileti kopyalarını silmenizi sağlar. Bunun alıcılarınızın sohbetlerinde bir etkisi yoktur. Alıcılarınız iletileri sohbet ekranında görmeye devam eder.

İletileri kendinizden silmek için:

WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet sayfasına gidin.

Mesaja dokunup basılı tutun, menüden Sil seçeneğini seçin. İsteğe bağlı olarak, aynı anda birden fazla mesajı silmek için daha fazla mesaj seçin.

Sil’e dokunun → Benden Sil.

Silmek için 7 dakika var

WhatsApp, mesajı silmek için sadece 7 dakika veriyor. Bu süre geçtikten sonra mesajı silmek mümkün olmuyor. Ayrıca bu özelliğin desteklenmesi için tarafların WhatsApp’ın son sürümünü kullanması gerekiyor.

Örneğin sizde WhatsApp’ın son sürümü var fakat geri almak istediğiniz mesajı attığınız kişi daha eski bir sürüm kullanıyor. Bu durumda mesajı geri alma işlemi uygulanamıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap