WhatsApp, Mesajları Otomatik Olarak Silen Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp geliştiricileri, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik, kullanıcıların sohbetlerdeki mesajlarını belirli zaman aralıklarında otomatik olarak silebiliyor.

WhatsApp geliştiricileri, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik, kullanıcıların sohbetlerdeki mesajlarını belirli zaman aralıklarında otomatik olarak silebiliyor. Özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şimdi ortaya çıkan bir özellik ise herhangi bir sohbete gönderdiğiniz mesajın tamamen yok olmasını sağlıyor. WhatsApp yeni özelliğine, “kaybolan mesajlar” ismini vermiş durumda.

WhatsApp’ın yeni özelliğinin tüm kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Ayrıca özellik hala tam olarak hazırlanmış durumda değil. Geliştirme süreci devam ediyor ve bu yüzden de kullanıcılar, bu özelliğe sahip olmak için bir süre daha bekleyecekmiş gibi görünüyor. Dilerseniz şimdi de bu özelliğin tam olarak neye hizmet edeceğine ve kullanıcılara ne sunacağına daha yakından bakalım.

WhatsApp‘ın yeni özelliği, “WABetaInfo” tarafından ortaya çıkartıldı. Ekip, bu özelliğin ekran görüntülerine de ulaşmış durumda. Yapılan açıklamalara göre ise bu özellik, mesajların tamamen yok olmasını sağlıyor. Bu özelliğin kullanılabilmesi içinse bir sohbetin veya grubun “kaybolabilir” olarak işaretlenmesi gerekiyor. Ayrıca bu özellik, belirli zaman periyotlarında çalışabiliyor.

Özellik şu an için, sadece 5 saniye ve 1 saat gibi süreleri kapsıyor. Örneğin bir grubu kaybolabilir olarak işaretlediniz. Süre limiti olarak da 1 saati seçmeniz halinde o sohbet veya gruptaki mesajlar, otomatik olarak siliniyor. Kullanıcının ilgili sohbetteki mesajları okuyup okumadığına bakılmıyor. WhatsApp’ın yeni kaybolan mesajlar özelliği, şöyle görünecek;

WhatsApp‘ın yeni özelliğiyle ilgili şu an için fazlasıyla sınırlı bilgi var. Ancak geliştirici ekibin çalışmalarının tamamlanmasıyla bu özellik gün yüzüne çıkacak ve tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Bu özelliğin hayatımıza girmesiyle birlikte özellikle de mesaj kalabalığından sıkılanlar, bir sohbet veya gruplardaki tüm mesajları ufak bir ayar ile otomatik olarak silebilecekler.

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-19-275-whats-new/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hyundai, yeni ‘uçan araba’ bölümünü yönetmesi için NASA mühendisi Dr. Jaiwon Shin’yu Air Mobility bölümünün başına getirdi.

Eski Yahoo Mühendisi +18 Fotoğraflar İçin Hesapları Hackledi

Başa dönüş