WhatsApp kullanıcıları aman dikkat! WhatsApp hesabını bırakın, telefonunuz elden gidebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

WhatsApp kullanıcıları aman dikkat! WhatsApp hesabını bırakın, telefonunuz elden gidebilir!

0

Kısa süre önce sahte Netflix uygulamasıyla bulaşan, WhatsApp üzerinden mesajlarla yayılan virüs ortaya çıkmıştı. Şimdi WhatsApp kullanıcılarını hedef alan başka bir zararlı yazılım keşfedildi. Bu yeni virüs WhatsApp hesabının elden gitmesini geçin, telefonun kontrolünü ele geçiriyor. Güvenlik uzmanları yeni tehlikeye karşı kullanıcıları uyardı!

WhatsApp siber suçluların hedefinde olan uygulamalardan biri. Hackerlar yeni ve farklı yöntemlerle WhatsApp kullanıcılarının bilgilerini, cihazlarını ele geçirmeye çalışıyor. Yeni bir tehlike ortaya çıktı.

WhatsApp’a daha önce bahsedilmemiş yeni özellikler eklediğini ve uygulamanın yeşil temasını pembeye çevirdiğini iddia eden WhatsApp güncellemesi ortaya çıktı. Aslında böyle bir güncelleme yok. Virüslü bağlantı içeren WhatsApp mesajı var.

Güvenlik uzmanları yaptıkları açıklamada, WhatsApp’ın böyle bir güncellemesi olmadığını ve kullanıcıların mesajda yer alan bilinmeyen tuzak bağlantılara tıklamaması gerektiğini söyledi.

Güvenlik uzmanı Rajshekhar Rajaharia, Twitter’da yaptığı açıklamada, “WhatsApp gruplarında APK indirme bağlantısı içeren bir mesaj dolaşıyor. Bu bağlantıya sakın tıklamayın! Siber suçlular bu yolla telefonunuza tam erişime sahip oluyor” dedi.

  • WhatsApp’tan gelen bilinmeyen bağlantılara tıklamayın.
  • Uygulama mağazası dışında herhangi bir yerden APK veya mobil uygulama yüklemeyin.
  • WhatsApp güncellemeleri mağaza üstünden otomatik olarak yapılır. Bunun dışındaki güncellemelere kanmayın.

kaynak: https://www.sabah.com.tr/galeri/dunya/mars-helikopteri-ingenuity-bugun-ucacak-peki-ingenuitynin-ucusu-saat-kacta-gerceklesecek

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap