WhatsApp için Avatarlar geldi! Nasıl oluşturulur?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp için Avatarlar geldi! Nasıl oluşturulur?

0

Meta’ya bağlı anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, Avatar’ları kararlı sürümde bütün kullanıcıları için başlatıyor! İşte detaylar..

WhatsApp, 2014 yılının başlarında Facebook yani yeni adıyla Meta tarafından 19 milyar karşılığında satın alındı. Öyle ki Meta, bu alanda kendine özel yenilikler sunarken WhatsApp ve bir diğer satın aldığı sosyal medya platformu Instagram için de aynı özellikleri getiriyor. Geçen yıl çıkan Meta tarafından çıkarılan Avatar, şu an WhatsApp’a gelmek için test ediliyor. Peki, WhatsApp için Avatar nasıl oluşturulur? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp için Avatar, profil fotoğrafı ve çıkartmalarda kullanılabilecek

WhatsApp için Avatar, bazı kullanıcıların hesabında uzun süredir yer alıyor. Fakat yalnızca Avatar’ın tasarımı yapılabiliyordu. Bu tasarlanan Avatar’lar profil fotoğrafı ya da sohbetler arası mesajlar gibi herhangi bir yerde kullanımı söz konusu değildi.

WABetaInfo’nun bugün paylaştığı habere göre WhatsApp, kararlı sürüm için artık Avatar kullanmaya izin verecek. Bu sayede kullanıcıların oluşturduğu Avatar’ları profil fotoğrafı ve sohbetler arasında çıkartma olarak kullanacak.

WhatsApp için Avatar özelliği, tüm kullanıcılar için yayılmaya başlandı. Haftaya kadar büyük oranda herkeste açılmış olacak. WhatsApp üzerinde Avatar kullanmak için uygulamanın güncel olduğundan emin olmak gerekiyor. Aşağıdaki adımları izleyerek ten rengi, göz rengi gibi tercihe bağlı seçeneklerle kişisel Avatar’ı oluşturmak mümkün:

 • WhatsApp
 • Ayarlar
 • Avatar
 • Avatar Oluşturun


Öte yandan Meta, Instagram için de Avatar’ı kullanıma sundu. Instagram kullanıcıları da Avatar’ları Direkt Mesaj üzerinden sohbetler arasında ve profil fotoğrafı için kullanabiliyor. Meta, Avatar’ı büyük oranda Apple tarafından geliştirilen Memoji’yi ikinci plana atmak için oluşturdu. Fakat başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Meta tarafından oluşturulan Avatar, iOS‘un Memoji’sinin önüne geçer mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir