WhatsApp Gruplarına ‘Son Kullanma Tarihi’ Geliyor: İşte Yeni Ekran Görüntüsü
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

WhatsApp Gruplarına ‘Son Kullanma Tarihi’ Geliyor: İşte Yeni Ekran Görüntüsü

0

WhatsApp’ın son Android beta sürümü, bir süre önce ortaya çıkan gruplara son kullanma tarihi özelliği için yeni bir ekran görüntüsü sağladı.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellik gün yüzüne çıktı. “23.5.0.71” kodlu iOS beta sürümde ortaya çıkan özellik, WhatsApp’taki gruplara “son kullanma tarihi” ekleneceğini gözler önüne seriyordu. Şimdiyse bu özellik ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 

WhatsApp’ın 2.23.8.11 kodlu Android beta sürümü, yaklaşmakta olan özellikle ilgili yeni bir ekran görüntüsüne ulaşılmasını sağladı. Paylaşılan ekran görüntüsü, yeni özelliğin zaman aralıklarını ortaya koyuyor. Buna göre kullanıcılar, “hemen” veya “bir ay” gibi farklı zaman seçenekleri için son kullanma tarihi belirlenebileceğini ortaya koyuyor.

Son kullanma tarihi özelliğinden gelen yeni ekran görüntüsü şöyle:

WhatsApp

WhatsApp’taki grupları bilirsiniz; akrabalarla, yakın arkadaşlarla ve ailenizle bir araya gelip sohbet etmenizi sağlar. Ancak bazı gruplar var ki sadece belirli konular için oluşturulur ve konu sona erdiğinde grup adeta ölür. Örneğin bir arkadaşınızın doğum günü için bir grup kuruyor, doğum günü gerçekleştikten sonra bir daha gruba mesaj atmıyorsunuz. İşte son kullanma tarihi özelliği tam olarak bu gibi gruplar için etkili bir araç olacak. 

WhatsApp’ın geliştirme aşamasındaki özelliğinden ilk ekran görüntüleri şu şekilde

WhatsApp

Şu an için netleşmiş bir şey olmasa da ilk tahminlere göre WhatsApp’ın geliştirme aşamasındaki yeni özelliği, bir grubun son kullanma tarihi geldiğinde kullanıcıya bildirim gönderecek. Bu bildirimde söz konusu grubun son kullanma tarihinin geldiği bildirilecek. Kullanıcı, grubun detay sayfasından gruptan çıkacak veya mesajları temizleyebilecek. Böylelikle artık kullanılmayan bir grubun depolama alanını işgal etmesinin önüne geçilmiş olacak. Son kullanma tarihi özelliği, kullanıcıya özel bir seçenek olacak. Yani gruptaki diğer kullanıcılar, sizin aldığınız karardan etkilenmeyecek.

WhatsApp’taki grupların son kullanma tarihlerini de kullanıcılar belirleyecek. Bu bağlamda; kullanıcılar bir gün, bir hafta veya dilediği bir tarihi son kullanma tarihi olarak belirleyebilecek. Ayrıca bir grup için önceden belirlenmiş son kullanma tarihi, başka bir tarihte kaldırılabilecek. Şunu da söylemeden geçmeyelim; yeni özellik henüz erken aşamada. Geliştiriciler, ilerleyen dönemlerde son kullanma tarihi gelen gruplardan otomatik olarak çıkma veya mesajların otomatik olarak silinmesi gibi seçenekler de sunabilirler. İlerleyen beta sürümler, bu özellik ile ilgili daha fazla detay sunabilir…

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-23-8-11-whats-new/
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap