WhatsApp, grup simgesini değiştiriyor! İşte yeni hali
 1. Anasayfa
 2. Genel

WhatsApp, grup simgesini değiştiriyor! İşte yeni hali

0

Meta’ya bağlı anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni bir güncelleme yayımladı. Buna göre, grup simgesinde değişiklik var!

WhatsApp, bugün beta programında yeni bir güncelleme yayımladı. Dünya çapında 2 milyarı aşkın aktif kullanıcıya sahip platform, kullanıcılardan gelen talep ve şikayetlere yetişmeye çalışıyor. Çeşitli hataları düzeltmeye ve eksikleri tamamlamaya yönelik girişimlerini neredeyse her gün duyuyoruz. Bunun yanı sıra platform, sistemde ufak değişiklikler yapmaktan da geri durmuyor. İşte onlardan biri bugün ortaya çıktı…

WhatsApp, grup simgesinde değişikliğe gitti

Mesajlaşma platformu, Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme gönderdi. Bu güncellemeyle birlikte sürümü 2.21.24.3’e çıkardı. WABetaInfo‘nun haberine göre, WhatsApp’ın son sürümde ilginç bir değişiklik yaptığını görüyoruz. Platform, grup simgesinde ufak bir değişiklik yapmayı tercih etti.

WhatsApp, Android 2.21.24.3 güncellemesi için yeni WhatsApp beta sürümünü yayımladı. Ancak yeni sürümün yeni özellikler getirdiğini söyleyemeyiz. Yalnızca grup simgesindeki kişi görselinden bir kişi eksik görünüyor. Peki, WhatsApp’ın bu değişikliği yapmasının sebebi ne?

Geçtiğimiz hafta, WhatsApp’ın ‘topluluklar‘ özelliği üzerinde çalıştığını duyurmuştuk. Böylece platform yöneticileri gruplar üzerinde daha fazla yetkiye sahip olacak. Bu topluluklar gruplara benzemekle birlikte daha farklı. Grupları gruplamaya yarayacak bir özellik.

Bu konuyu daha iyi ifade etmek için bir örnek verebiliriz. Bir kurs merkezini topluluk olarak düşünün. Bu toplulukların içinde ise gruplar olacak. Gruplar ise kurstaki sınıfları ayıracak. Yani büyük grup topluluklar olurken, içinde gruplar olacak.

Topluluklar özelliğinin simgesi de ortaya çıkmıştı. Buna göre, toplulukları grup sohbetinden ayırt etmek için topluluk simgelerinin kare şeklinde ve kenarları yuvarlak olduğu görüldü. Haber kaynağına göre WhatsApp, topluluklar için eski grup simgesini kullanmak istiyor gibi. Yeni simge beta test kullanıcıları için zaten kullanımda. Ancak ne yazık ki topluluklar özelliğinin ne zaman piyasaya çıkacağı belli değil.

Kaynak:https://esiznews.com/whatsapp-has-made-an-unexpected-update/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir