WhatsApp, Gizlilik Politikaları İçin Son Tarih Olan 15 Mayıs’tan Vazgeçti

Whatsapp, gizlilik politikaları,Sosyal medya,

Whatsapp, gizlilik politikaları,Sosyal medya,
WhatsApp‘ın yeni gizlilik politikalarını onaylamak için zorunlu tuttuğu 15 Mayıs tarihinden vazgeçtiği ortaya çıktı. Önce Hindistan merkezli bir haber kaynağından gelen açıklama, bir sözcü tarafından da doğrulanmış durumda.

Geçtiğimiz aylarda aldığı radikal bir karar ile dünya genelinde tartışmaların odağına oturan WhatsApp, bir son dakika hamlesiyle kullanıcıları şaşırttı.

 
Hindistan merkezli bir haber kaynağı olanPress Trust of India“, Twitter’dan yaptığı bir açıklama ile şirketin yeni bir karar aldığını ve 15 Mayıs‘ta hiçbir hesabın silinmeyeceğini, WhatsApp’ın bundan vazgeçtiğini iddia etti.


WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, kullanıcılara yeni bir gizlilik politikası sunacak ve bu politika değişikliğinin kullanıcılar tarafından kabul edilmesi gerekecekti. Bu gizlilik politikaları, kullanıcıların verilerinin Facebook ile paylaşılacak olması nedeniyle kullanıcıları rahatsız etmiş, politikanın uygulanmayacağı ülkelerde bile tepki gösterilmesine yol açmıştı. Tüm bu tepkileri hiçbir şekilde umursamayan WhatsApp ise yeni gizlilik politikalarının 15 Mayıs’a kadar kabul edilmesi gerektiğini söylemişti. Alınan son karar, bu kararın iptal edildiğini, WhatsApp‘ın sıkı bir U dönüşü yaptığını gözler önüne seriyor.

Kaynak :https://www.xda-developers.com/whatsapp-scraps-may-15-deadline-privacy-policy/

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Standart bir Windows işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcısı .NET Framework nedir bilmek zorunda değil ama eğer bir yazılım geliştiriciyseniz ya da bilgisayarınıza alışık olmadığınız bir yazılım yüklemeye çalışıyorsanız .NET Framework sistemini bilmeniz gereklidir. Gelin detaylara daha yakından bakalım.

.NET Framework Nedir ve Bilgisayarınız Neden Buna İhtiyaç Duyar?

Microsoft, Windows 10 Build 21376 kodlu geliştirici önizleme sürümünde yeni bir yazı fontunu kullanıma sundu. Test edilmesi için kullanıma sunulan bu yazı fontu, yıllardır kullanılabilen Segoe'nin yeni bir versiyonu. Microsoft, yeni fontu "Segoe UI" olarak isimlendiriyor.

Microsoft, Windows 10 İçin ‘Segoe UI’ İsimli Yeni Yazı Fontunu Kullanıma Sundu