“Wednesday 2. Sezon Netflix’te Olmayacak” İddiası Ortalığı Karıştırdı: Netflix’ten Açıklama Geldi
 1. Anasayfa
 2. Sinema

“Wednesday 2. Sezon Netflix’te Olmayacak” İddiası Ortalığı Karıştırdı: Netflix’ten Açıklama Geldi

0

The Independent tarafından aktarılan bilgiler, Wednesday’in ikinci sezonunun Netflix bünyesinde olmayabileceğine işaret etti. Konu hakkında Netflix sözcüsünden ise tersi yönde açıklama geldi.

23 Kasım’da Netflix’te yayınlanan Wednesday, kısa süre içinde Netflix’in 2022’de en çok izlenen ikinci dizisi olmayı başarmıştı. Tim Burton’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Addams ailesinin günümüze taşındığı dizi, bugün Netflix kullanıcılarını endişelendiren bir haberle gündeme geldi.

The Independent tarafından paylaşılan bilgilere göre Wednesday’in halen resmen duyurulmayan ikinci sezonu, Netflix’te yayınlanmayabilir. Zira Netflix, Amazon’un Metro Goldwyn Mayer’i satın almasından büyük ölçüde etkilenebilir.

Metro Goldwyn Mayer, Amazon tarafından resmen satın alınmıştı:

Amazon’un 8,5 milyar dolarlık Metro Goldwyn Mayer’i satın alımı, Mart 2022’de resmen tamamlanmıştı. Bu satın alım ile birlikte Metro Goldwyn Mayer bünyesindeki tüm yapımların hakları da doğal olarak Amazon bünyesine geçti.

Bu yapımlar arasında yer alan bir yapım da Netflix’in MGM’den haklarını aldığı Wednesday’i idi. Dolayısıyla Wednesday’in ikinci sezonu için Netflix kapısı belirsizleşmeye başladı. Ancak bu belirsizlik, iddiaların tam tersi yönde giderilmiş gibi görünüyor.

Netflix temsilcisinden açıklama geldi:

MailOnline’a açıklama yapan Netflix sözcüsü, Amazon’un MGM’yi satın alımının mevcut hak anlaşmalarını etkilemeyeceğini paylaştı. Amazon’un bu konuda çok da sert olmayacağına dair bir açıklama, yakın zamanda Amazon tarafından da sunulmuştu.

Mart ayında Deadline tarafından paylaşılan bilgilere göre Amazon, tüm MGM içeriklerini Prime Video’a özel yapmak gibi bir plana sahip değil.

Kaynak: https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/wednesday-season-two-netflix-amazon-b2254586.html
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir