1. Ana Sayfa
  2. Genel

WebMasters Tools Geçersiz CSS stil sayfası Style Amp-Custom yazar stil sayfa Hatası

WebMasters Tools Geçersiz CSS stil sayfası Style Amp-Custom yazar stil sayfa Hatası
0
 Wordpress web siteniz için, WebMasters Tools Geçersiz CSS stil sayfası Style Amp-Custom yazar stil sayfa Hatası nedir? Bu hata nasıl düzeltilir okumaya devam edin.
Web sitenizde AMP sayfalar eklenti uygulaması kullanıyor ve makalelerinize zaman zaman uzun kod ekliyor iseniz “Geçersiz CSS stil sayfası Style Amp-CustomAMP hatası birgün kapınızı çalacak demektir. Resim 1 açıp görüntüleyin
 Bu tür bir hata mesajı aldığınızda aşağıda yapılan açıklamaları takip ederek AMP uyarı mesajını çözebilirsiniz. Web siteniz için herhangi bir uyarı mesajı gelmeden önce, Web yönetici araçlarında “AMP” hızlandırılmış mobil sayfalar sekmesini ziyaret ederek AMP ile ilgili hataları kontrol edin. Birçok farklı AMP hatası olabilir. Bugün, bu makalede, Geçersiz CSS stil sayfası Style Amp-Custom yazar stil sayfa Hatasını inceleyip çözmeye çalışacağız. Hemen bir örnek makale link’i ile çalışmamıza başlayalım.
 Örnek link ve başlık ismi: Blogger Dekoratif Abone Ol EklentisiMailinize şöyle bir mesaj gelecektir:

Google Search Console

www.siteniz.com. web sitesindeki geçersiz AMP sayfalarının sayısında artış

Alıcı: www.siteniz.com. web sitesinin sahibi,

Googlebot, www.siteniz.com. web sitesindeki geçersiz AMP sayfalarının sayısında önemli bir artış olduğunu belirledi. Bu durum, AMP’yi uygulama şeklinizde bir değişiklik olduğunu gösterebilir. Sonuç olarak Google Arama, bu hatalı sayfaları AMP sayfaları veya AMP ile ilgili özellikler arasında göstermeyecektir. Aşağıdaki raporda hatalı sayfalara ilişkin örnekler sağlanmıştır.

AMP Hatalarını Göster

Google Gmail Mesajınıza gelecek ileti bu şekilde olacak. Aradaki tek fark bu ileti kime gidiyorsa onun ismi ve web sitesinin ismi bulunacak. AMP hata mesajı görüntüsü.

Resim 2 açıp görüntüleyin

Pencere içinde iki buton bulunmaktadır. Bunlardan biri AMP Referansını Göster Diğeri de, Web sitenizdeki hatalı linkin Test sayfasıdır.test sayfasını açın, kısa bir okumadan sonra sayfa hatası hakkında bilgileri görebilirsiniz. Yukarıda örnek verdiğimiz başlık isim ve linkimizin test sonuçlarını şu şekilde görüyoruz.

Geçerli bir AMP sayfası değildir  Resim3 açıp görüntüleyin

 
 
Şimdi de yavaş yavaş hatalara doğru ilerleyelim. AMP Penceresinde bir hata iletisi göreceksiniz. Ayrıntılar ismini altında görülen bu ileti; “style amp-custom” etiketinde belirtilen yazar stil sayfası çok uzun – 50845 bayt görüldü, ancak sınır 50000 bayt“. Bu iletinin hemen altında da makalenizin düz bağlantı linki ve AMP bağlantı linkini göreceksiniz. Her iki link ile makalenizi kontrol edip, ne olup olmadığını anlamaya çalışın.

Sonuç: Buradaki linki açıp incelediğimizde, siz kendi link’inizi inceleyeceksiniz.
→ Yukarıda belirtildiği gibi “style amp-custom” etiketinde belirtilen yazar stil sayfası çok uzun – 50845 bayt görüldü, ancak sınır 50000 bayt.” kurallarına uymayan tek yerin eklediğimiz kodlar olduğunu görüyoruz. Gerçekten de makale ve resimden de büyük bir sayfa alanını işgal etmişiz. Aşağıda göreceğiniz resimdeki yeşil alanı “kod eklenmiş 50845 bayt görülen kısmı biraz sonra farklı kullanacağız. Okumaya devam edin. Yeşil renk ile belirtilmiş büyük kod alanı.

Makalemizdeki AMP Hatalı uzun kodların tek bir link ile okuyucularınınız kullanımına sunulması:

Upuzun olan bu kodları tek bir linkte toplamak için ilgili adımlar:

  • Öncelikle bir google drive yazılımına ihtiyacımız var.google drive yazılımınız varsa devam ediyoruz. 
  • google drive yazılımını kurduğunuzu farz edip devam ediyoruz.
  • 3 x 3 noktalı Google Uygulamalar simgesine tıklayıp Google Drive açın.

Google Drive sol üst menüde, Yeni tıkla. Klasöre tıklayın. Açılan pencerede klasöre web de paylaşılanlar veya sizin anlayacağınız bir isim verin. Biraz sonra ekleyeceğimiz kodları bu Klasör içinde barındıracağız. 

Önemli not: Bu Klasördeki dosyaları silerseniz tüm kodlarınızda silinir. Buna dikkat edin.

Resim 6 açıp görüntüleyin

 Kodları barındırmak için metin Dosyası açacağız:

Google Drive sol üst menüde, Yeni tıkla. Google dokümanlar tıkla.

Açılan pencerede üst kısımda dosyanız için bir isim yazın. Yarın birgün aradığınızda bulabilmeniz için bu gerekli.

Önemli not: Bu Klasördeki dosyaları silerseniz tüm kodlarınızda silinir. Buna dikkat edin.

Örneğin Makale başlığımız; Blogger Dekoratif Abone Ol Eklentisi olduğu için dosya ismine makale başlığınızı verebilirsiniz. Hatta dosyanın başına ismi yazıp bağlantı linkini de ekleyebilirsiniz. Bu bağlantı okuyucunuzun yarın bir gün bu kodları kaybettiğinde bulabilmesine yardımcıda olabilir.

Dokümanımızı oluşturduk + Başlık ismi ve linkimizi ekledik geriye tek kod ekleme işimiz kaldı.

Dökümanda Boş bir satıra tıklayın → Menü çubuğunda TabloTablo ekle → İlk tek kutu hücreyi seçin. Dikdörtken bir pencere açılacak. Tüm kodları eksiksiz bu pencere içine yapıştırabilirsiniz.

Resim 7 açıp görüntüleyin

Yapıştırma işini eksiksiz yaptı iseniz sorun yaşamayacaksınız. Uzun ve bir kaç hücreden oluşan pencere içindeki kodlar kafanızı kurcalamasın. Kodları kullanmak isteyen okuyucu en baştan son kod alanına kadar seçip rahatlıkla kullanabilir.

kodları ekledik, birde test blogunda Google drive dökümanlarda tuttuğumuz kodları test ettim ve çalışır olduğunu gördüm.

Kodları eklediğimiz Google Drive Dokümanın görünümü

Resim 8 açıp görüntüleyin

Son olarak hazırladığımız makale içindeki kodlara okuyucunuz ulaşıp kullanabilmesi için Doküman Dosyamızı Kamuya açık paylaşılır yapmalıyız. 

Google Drive Dokümanı paylaşıma açmak için:

Sağ üst kısımda paylaş butonuna tıklayın → Gelişmiş Tıklayın → Erişimi olanlar tıkla→ Açık Web üzerinde herkese açık yanındaki kutucuğu seçin ve kaydedin.

Resim 9 açıp görüntüleyin

Bağlantı paylaşım penceresi

Kaydet butonuna tıkladığınızda açılan pencerede Bağlantı paylaşmak için bağlantıyı kopyalayın ve yazı içinde metine bağlantı vererek okuyucunuzu yönlendirin.

Yukarıda yapılan anlatım sonrası Bağlantı paylaşım linkini görmek isteyebilirsiniz.

 Sonuç: WebMasters Tools Geçersiz CSS stil sayfası Style Amp-Custom yazar stil sayfa Hatasını düzeltmek için bayağı uzun bir anlatım oldu. 

 Ancak bu anlatım ile artık kodlarınızı barındırabilir, makalenizin kasılmasını önleyebilir, aşırı kod eklemelerden kurtulabilirsiniz. Son uyarı: Kesinlikle paylaşıma açtığınız dokümanları silmeyin.Paylaşıma açtığınız dokümanları Klasöre sürükleyip depolanmasını sağlayın.

Şimdi Hatalı AMP Makalemizdeki kodları silip, onun yerine Google Drive Bağlantı linkini verebilirsiniz.Tüm işlemler sonucu başarılı bir şekilde bitti. AMP sayfası onaylandı.

Resim 10 açıp görüntüleyin

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap