1. Ana Sayfa
  2. Genel

Vücudu şekerden arındırmanın yolları

Vücudu şekerden arındırmanın yolları
0

Dünyayı etkileyen obezitekanser, diyabet gibi ölümcül hastalıkların şekerle yakından alakası olduğu söyleniyor. Peki, sağlığımızı bu kadar kötü yönde etkileyen şekeri nasıl bırakacağız? Vücudumuzdan şekeri arındırmanın yolları nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını birazdan öğreneceksiniz.

Kalp hastalıkları, kanser, bunama, Tip-2 diyabet gibi pek çok hastalık dönüp dolaşıp şekerle ilişkilendiriyor. Peki, vücudumuzu şekerden arındırmak için neler yapmamız gerekir?

İşte vücudumuzu şekerden arındıracak önemli açıklamalar:

10 günde şekeri vücudunuzdan atın

Eat Fat Get Thin kitabının yazarı, fonksyonel tıp uzmanı Mark Hyman şekeri vücudunuzdan atmak ve bağımlılıktan kurtulmak için 10 gün yeterli diyor. Şeker detoksu yapan 600 kişi 10 günde tatsız diyet yemekleri yemek zorunda kalmadan ve açlık çekmeden totalde 1800 kilo vermeyi başarmış.


10 gün boyunca şekeri tamamen hayatınızdan çıkarttığınızda kendinizi çok daha enerjik ve hafif hissedeceksiniz. Bu süreçte kazanacağınız yeni alışkanlıklarla detoks sonrası da daha sağlıklı seçimler yapmanız mümkün. İşte Dr. Hyman’ın şeker detoksu tavsiyeleri:

Biyolojik bir bağımlılıktan kurtulmanın tek yolu aniden bırakmaktır. Bağımlılar sadece bir içki, veya bir sigara ile duramazlar. Tamamıyla bırakın.

Şekeri, unlu ürünleri, yapay tatlandırıcıları, trans ve hidrojenize yağ ve MSG içeren her şeyi bırakın. 10 gün boyunca, kutuda, pakette, konserve olarak gelen hiçbir şey yemeyin. Tamamen doğal gıdalarla beslenin.

Her öğünde protein tüketmek, kan şekerinizi dengelemenin en iyi yoludur. Gününüze çiftlik yumurtası ile başlayın. Kuruyemiş, balık, yumurta gibi protein açısından zengin gıdaları, her öğüne katmayı deneyin.

Yağ sizi şişmanlatmaz, şeker şişmanlatır. Yağ sizi doyururkan şekerinizi dengeler ve hücrelerinize enerji verirProteinle birlikte, her öğünde sağlıklı yağlar tüketin. KuruyemişzeytinyağıHindistan cevizi yağı, avokado ve omega-3 sağlıklı yağlara örnek olabilir.

💭 Adnan Güney diyorki! Bende günde 3 demlik çay içen ve her çay bardağına 2/3 Adet şeker atan biriydim. 2 Yıl oldu şekeri ara sıra kullanıyorum. O da değişiklik olsun diye.. 

Sigara hakkında henüz yazmadım ancak sigarayı nasıl bir günde bıraktım bunu da anlatacağım. Sonuç olarak 2 yıldır sigara içmiyor aramıyorum. Şeker kullanımı da bitti. Hadi sıra sizde ip keser gibi önce beyinden kendinizi hazırlayın. Kesin kararınızdan sonra bırakın. Sigarayı bırakacam demek ile sigara bırakılmaz unutmayın. Her türlü sorunuzu aşağıda yazarak cevap alabilirsiniz.

Yeni makalelerde buluşmak üzere. Abone olmayı, beğenide bulunmayı, paylaşmayı unutmayın.Hayat paylaştıkça güzeldir. Bir fidanda siz dikin ki gelecekte cocuklarınız, torunlarınız güneşten korunarak gölgede geleceği düşünsünler..

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/vucudu-sekerden-arindirmanin-pembenar-galeri-genelsaglik-2757045/?PAGE=1

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap