1. Ana Sayfa
  2. Genel

Volkswagen Scirocco ve Beetle Modellerinin Üretimini Durduruyor mu?

Volkswagen Scirocco ve Beetle Modellerinin Üretimini Durduruyor mu?
0

Alman otomotiv devi Volkswagen, yıllık satış rakamları beklenenin çok altında olan Scirocco ve Beetle’ın üretimini sonlandırmaya yönelik karar aldı. Almanya‘da düzenlenen yol haritası toplantısında, yıllık satış rakamları toplamı Golf’ün aylık rakamını bile geçemeyen Scirocco’nun ve Beetle’ın üretimininbitirilebileceği sonucu çıktı .

 

 

DÜŞÜK SATIŞ RAKAMI SONLARI OLDU

1972-1992 yıllarında üretilen ve sonrasında 2008’de yenilenerek tekrar karşımıza çıkan Volkswagen Scirocco, şirketin gelecek planları arasında yer almıyor. Scirocco’nun yanı sıra özellikle gençlerin tercih ettiği Beetle modelinin de üretiminin sonlandırılma konusu gündemde.

Bu iki sevilen modelin de üretiminin sonlandırılmasına neden olarak ise düşük satış rakamları gösteriliyor.  Şirketin marka yöneticisi olan Arno Antlitz’in yaptığı açıklamalara göre Golf’ün bir aylık satış rakamları, Bettle ve Scirocco’nun yıllık satışından daha fazla:

“Scirocco da Beetle da sınıfında kendilerine özgü karakterleri bulunan birbirinden değerli modeller. Lakin bazen araçların böyle bir karaktere sahip olması onların sonsuza kadar satışa sunulacağı anlamına gelmeyebiliyor. Elimizdeki raporlar bu iki modelin toplam yıllık satışlarının Golf’ün bir aylık satışına denk olduğunu gösteriyor.”

Yazar Hakkında

Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Halim ; yazılım dünyası , oyun ve film sektörüne de ilgili. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı sever. Elektronik cihazlar ile başlayan serüveninde Network Dizayn ekibi ile beraber ilerlemekte.

Yorum Yap