Vivaldi tarayıcı Kaydırılabilir Sekmeler ve Okuma Listesi ekledi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Vivaldi tarayıcı Kaydırılabilir Sekmeler ve Okuma Listesi ekledi

0

 Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda Vivaldi, iki düzey sekme yığınıyla çalışırken bile sekmeleri yatay olarak kaydırmanıza, Okuma Listesiyle daha sonra okumak üzere sayfaları kaydetmenize ve başlangıç sayfası için hızlı erişim ayarları sağlamanıza olanak tanır. 

Yılın ilk sürümü – Vivaldi 5.1-geldi. Bu güncellemede, sekmeleri yatay olarak kaydırmanıza izin veren çok istenen Kaydırılabilir Sekmeleri ekledik. Yatay kaydırmayı iki düzeyli Sekme Yığınlarıyla birleştirebilir ve sekmelerinizi yönetmenin benzersiz bir yolu olan her iki düzeyi de kaydırabilirsiniz.

Okuma Listesinin eklenmesi, daha sonra okumak istediğiniz sayfaların kaydedilmesini kolaylaştırır.

Ayrıca Başlangıç Sayfasına, Başlangıç Sayfanızı anında özelleştirmenizi sağlayan Hızlı Bir Ayar Paneli ekledik.

Bu yeni eklemeleri ve genel iyileştirmeleri keşfedin ve Vivaldi 5.1’i Windows, Mac ve Linux bilgisayarlarda ücretsiz indirin.


Android’deki Vivaldi, bugün daha fazla Tema rengi, daha esnek sekme seçenekleri ve çok sayıda sekme açıkken önemli hız iyileştirmeleri ile güncelleniyor.

Parşömene bayılıyorum! Yatay Kaydırılabilir Sekmeler.

 

 
Yeni Kaydırılabilir Sekmelerimizle, küçülmeden daha fazla sekmenin açılmasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Farenizi kaydırarak veya sekmelerin solundaki ve sağındaki okları kullanarak sekmelerde gezinin. Bu sadece üstteki ve alttaki sekmeler içindir, yanlardaki sekmeler Vivaldi’de her zaman kaydırılabilir olmuştur.

Sekmelerinizi görüntülemenin başka bir yolu, sekmelerinizin tam listesini almak için oklara uzun basmaktır.

Vivaldi’yi sevmek için bir neden daha. İki Sekme çubuğuyla iki seviye ilerleyin.

Vivaldi Ayarlarına gidin ve yatay Kaydırılabilir Sekmeleri etkinleştirin
Kompakt Sekme Yığınları

İki Seviyeli Sekme Yığınları
Akordeon Sekme Yığınları
Vivaldi’nin iki seviyeli Sekme Yığınları, bir web tarayıcısını Fast Company tarafından harika kılan en ustaca fikir olarak adlandırıldı.
Vivaldi’nin çeşitli sekme yönetim araçları onu üretkenlik için harika bir web tarayıcısı yapar, ancak en ustaca fikri henüz iki seviyeli sekme yığınıdır.”

Başlatılmamış olanlar için, sekmeleri nasıl kullanırsanız kullanın, Yığınlar (aka sekme grupları) çok sayıda açık sekmeniz olduğunda işleri düzenli tutmanın harika bir yoludur. Sekmeler Yığına girdikten sonra sekme yönetiminizi geliştirmek için çok şey yapabilirsiniz: gruba bir ad verin, bölünmüş ekranlar oluşturun veya hatta hazırda bekletin. Ve iki seviyeli Sekme Yığınlarıyla, sekmelerinizi tam anlamıyla başka bir seviyede yönetebilirsiniz.

Vivaldi’nin Okuma Listesiyle ilginizi çektiğini düşünün.

Okuma Listesi, şimdi Vivaldi tarayıcısında
Okuma Listesi, şimdi Vivaldi tarayıcısında

Dışarıdaki tüm harika hikayelere ayak uydurmak ciddi bir iştir. Vivaldi’nin Okuma Listesinin daha sonra okumak üzere sayfaları kaydetmenize (ve kolayca izlemenize) yardımcı olacağı yer burasıdır. Bu son eklemeyle, hikaye bankanızı oluşturmak yer imi kadar kolaydır.

Başka bir artı: Okuma Listesi yerleşik olduğundan, hemen kullanabilirsiniz-servis kaydı gerekmez.

Yeni özellik Ayarlar → Adres Çubuğu → Okuma Listesi altında kolayca yapılandırılabilir.

Etkinleştirildikten sonra, Adres Çubuğunun en sağındaki kitap simgesine tıklayarak Okuma Listenize kaydetmek istediğiniz sekmeyi seçin. Okuma Listesine Geçerli Sayfa Ekle‘yi seçebileceğiniz küçük bir açılır menü bulacaksınız. Ayrıca bir sayfanın okunmuş/okunmamış durumunu korur, bu nedenle zaten okunan sayfaları atmak daha kolaydır.

Okuma Listenize daha fazla sayfa eklemenin başka bir yolu da Hızlı Komutlar – “Okuma Listesine Sayfa Ekle“, atanmış Klavye Kısayolları ve Fare Hareketleridir.

İzle!👇

 

Başlangıç Sayfası Hızlı Ayarlar Paneli ile açılır.

Başlangıç Sayfasındaki Vivaldi Ayarlarına kolay erişim. Başlayın!
Başlangıç Sayfasındaki Vivaldi Ayarlarına kolay erişim. Başlayın!

Vivaldi sizi sınırlı işlevselliğe ve sıkıcı tasarıma sahip düz başlangıç sayfalarıyla sınırlamaz. Başlangıç Sayfanızı Ayarlar’da görünümünü değiştirerek ve ayarlayarak zaten özelleştirebilirsiniz. Ancak şimdi, Başlangıç Sayfasının kendisinin giriş noktasında Hızlı Bir Ayar Paneli ile çok daha kolay hale getiriyoruz.

Go kelimesinden sayısız seçeneğe dalmaya hazır olun. Basitçe, sağ üstteki Ayarlar düğmesine tıklayın ve Başlangıç Sayfasıyla ilgili en yaygın ayarları bulun. İzle.👇

Varsayılan seçeneklerden arka plan resimlerini seçmekten yeni tanıtılan Vivaldi Temaları Galerimizden favorilerinizi seçmeye veya arama alanını kaldırmaktan Hızlı Aramalarınızın görünümünü değiştirmeye kadar her Başlangıç Sayfası benzersiz bir şekilde sizin olabilir.

Kaynak:https://vivaldi.com/press/vivaldi-browser-adds-scrollable-tabs-and-reading-list/#pk_campaign=newsletter&pk_kwd=subscribers.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap