Viral yükü yüzde 99 oranında azaltıyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Viral yükü yüzde 99 oranında azaltıyor

0

SaNOtize COVID-19 burun spreyinin faz 3 denemeleri sonuçlandı: Yüzde 99 oranında etkili

Kanada Vancouver merkezli ilaç şirketi SaNOtize’nin Covid 19 virüsüne karşı geliştirdiği Nitrik Oksit Burun Spreyi’nin (NONS) Faz 3 araştırma sonuçları açıklandı. Paylaşılan bilgilere göre enfeksiyon geçiren kişilerde viral yükü azaltmada oldukça etkili olan yeni ilaç, hastalığın ilerlemesini önlemede büyük katkı sağlayabilir.

Kanadalı ilaç şirketi SaNOtize’nin COVID-19 tedavisi için geliştirdiği burun spreyinin faz 3 denemeleri tamamlandı. Virüsün viral yükünü azaltmada yüzde 99 etkili.

Yeni ilacın Hindistan genelinde 20 klinik bölgede 306 hasta üzerinde gerçekleştirilen denemelerde COVID-19 hastalarının SARS-CoV-2 viral yükünü 24 saat içerisinde yüzde 9448 saatte ise yüzde 99 oranında azalttığı tespit edildi. Bununla birlikte tedavi edilen 500’den fazla kişide hiçbir yan etki göstermeyen burun spreyine, Hindistan ilaç düzenleyicisi tarafından risk grubunda bulunan yetişkin hastalarda kullanılmak üzere onay verildi.

Virüsün kuluçkaya yatmasını ve akciğerlere yayılmasını önlemek için üst solunum yollarında öldürülmesini sağlayan yeni tedavi yöntemi, SARS-CoV-2 üzerinde doğrudan etkisi olduğu kanıtlanan anti-mikrobiyal özelliklere sahip doğal bir nanomolekül nitrik oksite (NO) dayanıyor. 

 

COVID-19 viral yükünün, hastalığın bulaşmasında en belirleyici faktör olduğunu söyleyen SaNOtize Kurucu Ortağı ve CEO’su Dr. Gilly Regev, viral yükteki azalmanın hasta ve toplum açısından önemli klinik sonuçlar doğurması bekleniyor” sözlerini dile getirdi.

 

Kaynak:https://www.businesswire.com/news/home/20220209005422/en/Phase-3-Clinical-Trial-Confirms-SaNOtize’s-Breakthrough-Treatment-is-99-Effective-Against-COVID-19-Receives-Regulatory-Approval-in-India.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir