Viking Temalı Mobil Strateji Oyunu “Viking Rise” Duyuruldu
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Viking Temalı Mobil Strateji Oyunu “Viking Rise” Duyuruldu

0

Mobil oyun sektörünün başarılı isimlerinden IGG, yeni oyunu Viking Rise’ı duyurdu. Oyun, gerçek zamanlı strateji ve SLG türlerinde.

Mobil oyun dünyasında Lords Mobile ve Castle Clash gibi oyunlarıyla ses getiren IGG, Viking temalı yeni oyunu Viking Rise’ı duyurdu. Oyuncuları birer Viking liderine bürüyen oyun, diğer savaş stratejisi oyunlarından farklı olarak gelişmiş bir şehirleştirme ve simülasyon sistemi sunuyor.

Farklı oynanış biçimleri ve sinematik grafikler sunan Viking Rise’da, Midgard’da kendi topluluğumuzu kuruyor ve diğer oyunculara karşı savaşıyoruz. Midgard’ı keşfederken avlanıp savaşarak topluluğumuzu geliştiriyor, diğer oyuncularla kurduğumuz ittifaklar ile savaşlara dahil oluyoruz.

İskandinav kültüründen tanıdık isimler:

Viking Rise, İskandinav kültüründe tanıdık pek çok efsanevi kahramana ev sahipliği yapıyor. Bu kahramanları kendi topluluğumuza çağırabiliyor, böylece savaşlarımızda büyük avantajlar elde ediyoruz.

Her oyuncu kendine özel bir oynanış biçimi kurabiliyor:

viking rise

Oyunda lideri olduğumuz köylerimizi nasıl konumlandırabileceğimizi, stratejimiz ve oynanış tarzımıza göre belirleyebiliyoruz. Ayrıca köyümüzü ürün akışlarının gerçekleştiği bir ticaret merkezine, zengin ve bereketli toprakları ile bir kaynak merkezine veya savaşçı bir ordunun askeri kalesine dönüştürebiliyoruz.

Sadece kara değil, denizlerden de saldırı yapılabiliyor:

viking rise

Viking Rise’daki Drakkar Gemisi ile düşmanlara karşı sadece karadan ilerlemiyoruz. Haritanın dört bir yanındaki su yolları ve okyanuslar üzerinden hızlı bir şekilde ilerleyerek düşmanlarımıza sinsice yaklaşabiliyor, beklenmedik saldırılar gerçekleştirebiliyoruz.

Zindan ve elebaşı sistemi:

viking rise

Oyun, birlikte savaşma üzerine kurulmuş zindan ve elebaşı sistemine de sahip. Bu sistemde arkadaşlarımız ile bir araya gelerek İlahi Diyarlar’ı ele geçiriyor, elebaşları ile savaşıyoruz. Bu savaşlar sayesinde düşman ittifaklarına karşı savaş alanını da kontrol edebiliyoruz.

Diğer oyuncularla “Açık Hava Buluşmaları”nda bir araya geliyoruz:

viking rise

Oyun içinde topluluğa dair kararların alındığı ve fikirlerin paylaşıldığı “Açık Hava Buluşmaları” da düzenleniyor. Buluşmalar sırasında topluluğun fikirleri sayesinde birliklerin geliştirilmesi, yapıların yükseltilmesi, inşaların gerçekleştirilmesi gibi işlemler sistem tarafından otomatik olarak ilerletilebilecek şekilde ayarlanabiliyor.

Viking Rise, 14 Nisan 2023’te Google Play ve App Store’da yayınlanacak. Oyuna ön kayıt yapmak ve oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap