Vestel ile Google’dan Dev İşbirliği: Android 9 Pie’lı Akıllı TV Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Vestel ile Google’dan Dev İşbirliği: Android 9 Pie’lı Akıllı TV Geliyor

0

Vestel, Mobil Dünya Kongresi kapsamında yaptığı açıklamayla Google ile işbirliğine gittiklerini ve Android Pie işletim sistemli bir televizyon geliştirdiklerini açıkladı.


Dünya, şu sıralar Barcelona‘da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nin heyecanını yaşarken, ülkemizin önde gelen teknoloji firmalarından Vestel de fuar kapsamında önemli açıklamalara imza attı. Vestel, Google ile tam işbirliğine giderek Android 9 Pie işletim sistemli bir televizyon geliştirdiklerini açıkladı.

Vestel, Mobil Dünya Kongresi kapsamında yaptığı açıklama


Sunum sonrası Bloomberg mikrofonlarına konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, bu yeni duyuru ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Google ile yaptıkları anlaşmanın önemine ve gelecekte yapmayı hedeflediklerine değindi.

İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

Google ile yaptığımız bu anlaşmayla Android’i televizyonlarımızın içine gömdük, ortak geliştirdiğimiz bu platformu mayıs ayından itibaren sunacağız. Diğer Android bazlı sistemlerle direkt iletişime geçen bir televizyondan bahsediyoruz. Bu hamleyle televizyon ihracatımızı artıracağız, Avrupa’da ilk sıraya çıkacağız.


Karlılığımız ciddi şekilde arttı. Türkiye pazarında son 1 haftadır perakendede artış gözlemliyoruz. 
Karlılığımız ciddi şekilde arttı. Türkiye pazarında son 1 haftadır perakendede artış gözlemliyoruz. 

Türkiye pazarındaki daralma umduğumuzdan daha kısa bir zamanda telafi edilecek. 155 ülkeye ihracat yaptık. 2019‘da pazarlarımızı artıracağız. 2018’de Afrika, Ortadoğu ve Asya ülkelerine açılımlar yaptık. 

Bu bölgelerde büyümemizi geliştireceğiz. 2018’de Dubai ofisimizi kurduk. Dubai’den tüm Afrika, Ortadoğu coğrafyasına yayılmayı hedefliyoruz.


Yerli üretime destek olacağını düşünüyorum. Bugüne kadar 3 milyona yakın telefon sattık. Daha uygun fiyatla pazara verdiğimiz telefonlarda pazar liderliğine ulaşmayı hedefliyoruz.

Kaynak: https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2199781-vestel-ile-google-dan-ortak-tv-hamlesi

Adnan Güney Diyor ki! 💬

Evdeki Televizyonunuz Android değilse, Televizyonunuzda farklı web tarayıcı açmak, Netflix‘i izlemek istiyor! Çok para vermeden 250/300 TL ile benimde bir Android TV’em olsun istiyorsanız? Aşağıdaki makaleyi mutlaka okuyun. Sorularınız varsa  💬yorum yazarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makale: 

TV’nizi akıllı Android TV’ye dönüştürün

Sonucu merak edenler için, Yukarıda gördüğünüz ilk resim Android TV‘e dönüştürdüğüm LQ 2011 model televizyonıma aittir. Veya büyük resim izle…

Android Tv ayarlar görünümü

Android Tv ayarlar görünümü

Android tv’ye dönüştüren sihirli kutu

Android tv'ye dönüştüren sihirli kutu

Android tv kullanım seçenekleri

Android tv kullanım seçenekleri

Kaynak: https://www.adnanguney.com/tvnizi-akilli-android-tvye-donusturun/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap