1. Ana Sayfa
  2. Genel

Uzaylılar tarafından kaçırılma sigortasında talep patlaması

Uzaylılar tarafından kaçırılma sigortasında talep patlaması
0

Amerika‘da bulunan bir sigorta şirketi, insanlar eğer uzaylılar tarafından kaçırılırsa 10 milyon dolar tazminat ödeyeceklerini taahhüt ettiği bir sigorta paketinin satışını yaptığını ve yoğun talep gördüğünü belirtiyor.

Bir Facebook sayfasının, ‘51. Bölge’yi İstila Edelim, Hepimizi Birden Durduramazlar’ şeklinde garip bir sloganla yola çıkarak başlattığı etkinlik geçtiğimiz günlerde trendlere oturmuştu. Etkinliğe göre, 1 milyondan fazla insan ABD’nin Nevada bölgesinde bir araya gelip 51. Bölge’ye bir baskın düzenleyecekler.

Dünyanın dört bir yanından büyük ilgi gören bu etkinlikten sonra, 6 binden fazla kişinin, ABD tabanlı Saint Lawrence Sigorta Şirketi’nin insanlara sunduğu ‘uzaylılar tarafından kaçırılma sigortası’na yoğun ilgi gösterdiği ve satın aldıkları belirtildi.

Sigorta, eğer uzaylılar tarafından kaçırılırsanız size 10 milyon dolar ödemeyi taahhüt ediyor. Bu garip sigorta, 51. Bölge gibi gizli mekanlarda yaşanabilecek doğa üstü olaylarda zarar ve yıpranma tazminatı ödeneceğini taahhüt ediyor.

Eğer bu sigortayı satın almak isterseniz de tek sefere mahsus olarak 25 dolar ödemeniz gerekiyor. Dijital kopyaların her biri ise 20 dolar ücret ile satışa sunuluyor.

Olayın bir diğer tuhaf kısmı ise; oldu ki uzaylılar tarafından kaçırıldınız ve şansınız yaver gidip Dünya’ya geri dönebildiniz, tazminat için sigorta şirketinin kapısını çaldığınızda firma, ödemenin 10 ila 20 milyon yıl içinde, yılda 1 dolar olarak ödeneceğini söylüyor.

Sigorta Şirketi’nin sahibi olan Mike St. Lawrence, Facebook’ta bir hayli popüler hale gelen ve 20 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen 51. Bölge İstilası Etkinliği’nin sigortaya olan talebi ciddi ölçüde arttırdığını söylüyor.

Bir dolandırıcı olmadığını ve hiç kimseyi dolandırma gibi bir niyetinin olmadığını belirten Mike St. Lawrence, insanların bu sigorta için firmasının kapısını çaldığını ve şartları anlamayan kişilere sigortayı hiçbir şekilde satmadığını belirtiyor.

Lawrence, bugüne kadar sigorta kapsamında iki kişinin tazminat talebinde bulunduğunu belirtti. Mike St Lawrence, bu kişilerden birinin uzaylılarla temas kurduğunu söylediğini ve kanıt olarak bir fotoğraf gösterdiğini söylüyor.

Ayrıca Lawrence, Uzaylılarla temas kurduğunu öne süren kişiye, 10 yıl boyunca senede 1 dolar verdiklerini ancak daha sonra şahsın bir süre sonra ortalıktan kaybolduğunu ve tekrar senelik 1 dolar olan tazminat ödemesini almak için başvurmadığını da söylüyor.

Mike St Lawrence, uzaylılar tarafından kaçırılma sigortasını ilk hizmete koyduğu dönemlerde, çok sayıda kişinin bu sigorta türünü doğal olarak komik bulduğunu belirtiyor. Ancak günümüz şartlarında bu durumun değiştiğini ve insanların yarısının uzaylılar tarafından kaçırılmaktan çekindiğini ve bu riski göz önünde bulundurduklarını ifade ediyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/dunya/uzaylilar-tarafindan-kacirilma-sigortasina-talep-patlamasi-41286793

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap