Uzaktan Sağlık Hizmetleri Pilot İllerde Uygulanmaya Başlandı
 1. Anasayfa
 2. Genel

Uzaktan Sağlık Hizmetleri Pilot İllerde Uygulanmaya Başlandı

0

Evde Muayene İmkanı Sunan ‘Uzaktan Sağlık Hizmetleri Uygulaması’ Başladı: Uygulanacak İlk Şehirler Belli Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan ve yürürlüğe giren ‘Uzaktan Sağlık Hizmetleri’ uygulamasıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Pilot illerde uygulanmaya başlandı.

Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Uzaktan Sağlık Hizmetleri’nden bahsetmiştik. Corona virüs vakalarının ve virüsün mutasyonlarının arttığı şu günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirelecek. Bu hizmetten faydalanmak isteyen yatağa / cihaza bağımlı olan vatandaşların ilaç, mama, tıbbi cihaz ihtiyaçları evlerinden çıkmalarına gerek olmaksızın karşılanabilecek.

Uygulamayla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni açıklamalarda bulundu. Yapılan yeni açıklamaya göre, uygulama pilot illerde uygulanmaya başlandı. Yatağa veya cihaza bağlı olan hastaların sağlık kurulu raporlarının evlerinden düzenlenebileceğini söyleyen Koca, uygulamanın Bilecik, Sinop ve Tunceli’de başlatıldığını ve kısa zamanda diğer illerde de yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi. 

Uzaktan Sağlık Hizmeti Projesi’yle ilgili Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama:

Uzaktan Sağlık Hizmeti’nden faydalanacak kişiler, mümkün olduğu ölçüde muayene edilebilecek ve doktorlar tarafından düzenlenen e-reçete ve e-rapor sistemlerinden faydalanabilecek. 

Kaynak:https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1493561871630278656.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir