Uygun fiyatlı Amazon Prime Lite kullanıma sunuldu!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Uygun fiyatlı Amazon Prime Lite kullanıma sunuldu!

0

Amazon Prime servisinin daha ucuz abonelik modeli kullanıma sunuldu. Peki Amazon Prime Lite avantajları neler?

Yeni yıla gireli kısa bir zaman geçti ve bununla beraber birçok şirket, kullanıcılara sunduğu servislere zam kararı aldı. Sunduğu hizmetler için henüz fiyat artışı yapmayan Amazon, normaline göre ucuz olan Prime Lite aboneliğini kullanıma sundu.

Amazon Prime Lite kullanıma sunuldu!

Amazon tarafından sunulan normal Prime aboneliği, alışverişlerinizde aynı gün teslimat seçeneği ve ücretsiz kargo sunuyor. Ayrıca film ve dizilerin olduğu Prime Video ve her ay ücretsiz verdiği oyunlarla dikkat çeken Prime Gaming gibi hizmetleri de kapsıyor.

Amazon Prime

Amazon, bugün Hindistan’da daha ucuz olan Prime Lite servisini test etme amacıyla bazı kullanıcılara sundu. Serviste normal aboneliğe göre bazı kısıtlamalar mevcut. Bunlardan birisi Prime Video hizmetinde reklam gösterilecek olması. Ayrıca servis abonelerine, siparişlerin iki günde teslim edileceği bilinenler arasında.

Prime Lite, Hindistan’da 1 dolar fiyatı üzerinden kullanıma sunuldu. Henüz Türkiye’ye gelmediği için ülkemizdeki fiyatı belli değil. Amazon Prime, ülkemizde 7,90 TL’ye sunuluyor. Yeni Prime Lite’ın ise 4-5 TL civarlarında olması bekleniyor.

 • Amazon Prime: aylık 2,20 dolar (yıllık 18 dolar)
 • Amazon Prime Lite: aylık 1 dolar (yıllık 12 dolar)

Amazon Prime’ın ülkemizdeki fiyatı döviz bazından 0,42 dolar. Dünya genelinde en ucuz kullanan ülke Türkiye. Bu konuyla ilgili ortaya atılan bazı tahminler, şirketin normal aboneliğin fiyatını artıracağını ve Prime Lite’ın ise 7,90 TL olacağını işaret ediyor.

Amazon Prime vs Prime Lite

Özellik Amazon Prime Amazon Prime Lite
Teslimat: Ekspres Teslimat ile 1 günde 2 gün (standart)
Kargo: Ücretsiz Ücretsiz
Prime Video: En fazla 3 kişi En fazla 2 kişi
Prime Gaming: Var Yok
Prime abonelerine
özel fırsatlar:
Var Var
Aylık fiyatı: 2,20 dolar (yıllık 18 dolar) 1 dolar (yıllık 12 dolar)

Amazon Prime gibi avantajlar sunan aboneliklerin, ülkemizde Hepsiburada Premium gibi birçok rakibi bulunuyor. Prime Lite’ın ülkemize gelmesi ile birlikte bu şirketler arasındaki rekabet de artacaktır.

Peki sizler Amazon Prime Lite hakkında neler düşünüyorsunuz? Fiyatını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir