Uydu bağlantısından pil sağlığına! İşte Android 15 ile gelen özellikler
 1. Anasayfa
 2. Android

Uydu bağlantısından pil sağlığına! İşte Android 15 ile gelen özellikler

0

Yeni Android 15 güncellemesi ile birlikte uydu bağlantısınından pil sağlığına kadar, heyecan verici yeni özellikler geldi. İşte detaylar…

Android işletim sistemlerinin en son sürümü olan Android 15, yeni güncellemesi ile birbirinden kullanışlı özellikler sunuyor. Önceki güncellemelerde büyük değişiklikler görmemiş olsak da, Android 15 kullanıcıların merakla beklediği birçok yenilikle birlikte geliyor. Bu güncellemeyle birlikte, Android cihazlar çok daha fonksiyonel ve kullanıcı dostu olacak. İşte detaylarıyla bu güncellemenin getireceği özellikler…

Android 15 güncellemesi ile birbirinden kullanışlı özellikler geliyor
Uydu bağlantısı özelliği


Apple’ın ardından Android de uydu bağlantısı desteği sunmaya başlıyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar kapsama alanı dışında bile mesajlaşabilecek. Uydu bağlantısı, acil durumlar dışında da kullanılabilecek, böylece Android kullanıcıları daha geniş bir iletişim ağına sahip olacak. Bundan böyle dağ başında, deniz ortasında, çekim olmayan her yerde mesajlaşabileceksiniz.


Çevrimdışı cihaz bulmaAndroid 15, Bluetooth üzerinden diğer Android cihazları ile iletişim kurarak kayıp cihazların yerini belirleyebilecek. Bu özellik, kayıp veya çalıntı cihazların bulunmasını kolaylaştıracak ve Android’in kayıp cihaz ağını Apple’ınkine benzer bir düzeye çıkaracak. Bluetooth üzerinden etrafa sinyal gönderen telefonunuz, diğer Android cihazları tarafından algılanacak ve böylece yerini tespit etmek mümkün olacak.

Pil sağlığı göstergesi


Kullanıcılar, Android 15 ile birlikte artık cihazlarının pil sağlığını görebilecekler. Bu özellik, pilin ne kadarının kaldığını göstererek, zamanında pil değişimi yapılmasını sağlayacak. Artık piliniz eskidiğinde onu değiştirmenin zamanı geldiğini anlayabileceksiniz.

Uygulama arşivleme özelliği


Uygulama arşivleme ile kullanılmayan uygulamalar geçici olarak kaldırılabilecek ve tekrar yüklendiğinde kullanıcı verileri korunmuş olacak. Yani uygulamayı tekrar yüklediğinizde kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bu, depolama alanından tasarruf sağlarken, uygulamalar arasında geçişleri de kolaylaştıracak.

 

Bildirim soğutma özelliği
Android 15, bildirim bombardımanına “dur” diyecek bir özelliği ile geliyor. Ard arda gelen bildirimlerin ses seviyesini düşürerek, sürekli gelen uyarılardan rahatsız olmamanızı sağlayacak. Peş peşe gelen bildirimlerin ses seviyesini düşüren ve titreşimini azaltan bu özellik, kullanıcı deneyimini iyileştirerek bildirimlerden kaynaklanan rahatsızlığı minimize edecek.

Yüksek kaliteli webcam modu ve parçalı ekran paylaşımı


Artık cihazınızı bir webcam olarak kullanabilirken, yalnızca belirli bir uygulamayı paylaşmanıza olanak tanıyan parçalı ekran paylaşımı da cabası. Gizlilik ve kullanışlılık el ele vermiş diyebiliriz. Yüksek kaliteli webcam modu, cihazınızı PC’niz için bir webcam olarak kullabilmenizi sağlarken, parçalı ekran paylaşımı, yalnızca istediğiniz uygulamanın ekranını paylaşmanıza imkan tanıyacak.

Yeni Android 15 güncellemesi ile, kullanıcıların daha verimli ve güvenli bir mobil deneyim yaşamasını sağlayacak bir dizi yeni özellik geliyor. Güncellemeyle birlikte gelecek tüm bu özellikler, Android kullanıcı deneyimini baştan aşağıya değiştirecek gibi duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir