Ülkemizde de Yayına Girmeye Hazırlanan Disney+’tan Yeni Abonelik Seçeneği
 1. Anasayfa
 2. Genel

Ülkemizde de Yayına Girmeye Hazırlanan Disney+’tan Yeni Abonelik Seçeneği

0

Yaz aylarında ülkemizde de hizmete başlaması beklenen video akış platformu Disney Plus, aylık 8 dolarlık abonelik bedelin aşağı çekecek yeni abonelik sistemini duyurdu!

Disney, yaptığı açıklamada Disney Plus için”ucuz” abonelik seçeneğini duyurdu. Şu an ABD’de aylık 8 dolar abonelik bedeli ile izlenebilen Disney Plus, izleyiciler tarafından 12 aylık taahhüt seçeneği ile ise 80 dolara erişilebiliyor. Şirketin yeni açıklaması ise, bunlara yeni bir alternatifin daha katılacağı yönünde.

 

Disney, şu anda dünya çapında 120 milyon aboneye sahip, ancak rakibi Netflix’in abone sayısı ile rekabet edebilmesi için daha fazlasına ihtiyacı var, zira Netflix’in 221 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Bunun için alternatif bir abonelik seçeneğini daha oyuna sokma düşüncesinde olan Disney, yeni abonelik sisteminin “reklamlı” olacağını ve bu sebeple aylık Disney Plus abonelik servisinden daha uygun fiyatlı olacağını söylüyor.

Şu an için yeni seçeneğin ne zaman sunulacağı ve fiyatının ne olacağını kestirmek güç. Ancak Disney Plus’ın 8 dolar fiyatının altında olacağını öngörebiliriz. Elbette Disney, enflasyon artışını bahane edip bu paketinin fiyatını artırmazsa…

Bilindiği gibi Acun Ilıcalı’nın dijital akış platformu Exxen de reklamlı abonelik seçeneği sunuyor. Disnet Plus abonelerinin bu seçeneğe ne kadar ilgi göstereceğini şimdiden tahmin etmek pek mümkün değil. Ama bunu çok yakında öğreneceğimiz kesin.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir