Ud Tuner – Ud Akort Programı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ud Tuner – Ud Akort Programı

0

 
 Ud Tuner – Ud Akort yazılımının bu kadar işlevsel çalışacağını tahmin etmiyordum. Ud Akort işleri ile uğraşan sazende arkadaşlarıma özellikle tavsiye ederim.

Kullanımı ve anlaşılması çok kolay bir ud akort programı. Google Play makalesinde de okuyacağınız gibi, Türk, Yunan, Ermeni, İran ve Arap stili ud akortları mevcuttur. Ancak ben Klasik Türk sanat müziği araçlarından olan, Ud için kullanıyorum.

Cep Telefonunuzun kendi mikrofonunu kullanır, herhangi bir kablo yada ekstra araç kullanmanıza gerek hissetmezsiniz. Meşk çalışmalarına gittiğimde “Samsun Musiki Cemiyeti” Ud Tuner, için jaklı, pilli bir cihaz kullanıyor ve devamlı bu aracı taşıyordum. Bazı terimleri anlamak içinde haliyle bir not tutmak zorundaydım.

ProgramıUd Tuner – Ud Akort yazılımını Android Samsun J7 telefonuma Google Playden indirip ilk kullanmadan sonra, eskiyen teknoloji cihazları bir kenara bıraktım.

Google Play market yorumlarında birçok olumsuz anlatımlara rastlayacaksınız. Bunlara itibar etmeyin. İnanın teli çektiğimde milimetrik ayarlar gibi akordu tamamlıyor. Klavye resminde hangi telde olduğunuzu ve ismini ekranda simülasyon olarak gösteriyor. Ücretsiz ud akort aracı otomatik modda hangi tele vurduğunuzu algılar ve sizi yönlendirir. Manuel modda is akortlamak istediğiniz teli kendiniz seçerek ilerleyebilirsiniz.

Geliştirici notlarında yazıldığı gibi gerçektende ud tuner piyasada bulunan en keskin akort cihazı. Referans sesler signal processing yöntemleri ile mükemmel olarak ayarlanmış. Ana ekranda bulunan ud sapı üzerindeki tellere dokunduğunuz zaman referans sesi duyabilirsiniz.
 

Ud Tuner – Ud Akort Programını Google Playden inceleyip cep telefonunuza kurabilirsiniz.

Bana göre eksileri:
Tanıtım tam yapılmamış. Dağınık bir yazı stili mevcut. Resimler çok kaliteli bir anlatım yapmıyor. Cihazı incelediğiniz de bu kaliteyi yaşayacaksınız. 
Artıları: Kullanımı çok kolay, görsel desteği çok fazlası ile yeterli. Ne görmrk istediğinizi veya kafanızdaki soruları bir yere sormadan ekran görsellerinden anlıyorsunuz.
Elimdeki araçlar ile iyi kötü bir video çekimi yaptım. Çok da güzel değil, ancak size fikir verecektir. Önemli olanda budur.
 
Ud Tuner – Ud Akort Programının kısa çalışma medyası izleyin:

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap