Uçan Otomobiller Gerçek Oldu: Bu Otomobil Tam 35 Dakika Uçabiliyor!

Uçan otomobil hayali neredeyse gerçek olmak üzere: Stefan Klein’ın müthiş icadı AirCar, tam 35 dakika boyunca havada uçabiliyor!

Uçan otomobil hayali neredeyse gerçek olmak üzere: Stefan Klein'ın müthiş icadı AirCar, tam 35 dakika boyunca havada uçabiliyor!

Uçan otomobil hayali neredeyse gerçek olmak üzere: Stefan Klein‘ın müthiş icadı AirCar, tam 35 dakika boyunca havada uçabiliyor!

Yıllardır beklediğimiz uçan arabalar artık gerçekleşiyor mu dersiniz? Görünüşe göre evet, ancak tam olarak beklediğimiz şekilde değil. Stefan Klein’ın icadı AirCar, görünümüyle biraz otomobil biraz uçağa benziyor ve bu oto-hava aracı tam 35 dakika boyunca uçabiliyor. En azından ilk denemesinde gökyüzünde böylesi bir zaman geçirmiş.

AirCar protoipi, Slovakya‘nın Nitra kentindeki uluslararası havaalanından kalkış yapmış ve Slovakya‘nın Bratislava kentine inişi tamamlamış. Tam 35 dakika süren yolculuk süresince herhangi bir sorun çıkmazken, bu AirCar’ın aynı zamanda 142’inci testi olmuş durumda. Yani bu taşıtın artık prototipten çıkmak üzere olduğunu söyleyebiliriz.

AirCar, normal otomobil benziniyle çalışıyor ve BMW motoruyla güç üretiyor. 8200 fitte 600 mil uçabildiğini söyleyen AirCar mücidi Stefan Klein, AirCar’ın otomobil formundan uçak formuna 3 dakika içinde geçebildiğini söylüyor.

AirCar’ın üretilmesi 2 yıl kadar sürmüş ve maliyeti 2 milyon doların biraz altında. Uçan araba sektörünün 2040 yılına kadar 1.5 trilyon değerine ulaşacağı düşünülüyor. AirCar’ın videosunu hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak:https://www.reviewgeek.com/90734/the-aircar-flying-car-completed-a-35-minute-test-flight-then-drove-home/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan öğrenci ve öğretmenler için büyük bir müjde geldi. Bakanlık, müzelerin 18 yaş altı veya 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz olacağını duyurdu.

Müzeler, 18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Vatandaşlar ile Öğretmenler İçin Ücretsiz Olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük COVID-19 tablosunun değiştirildiğini açıkladı. Bakan Koca'nın açıklamalarına göre vatandaşlar artık, ülke genelindeki aşılama durumunu da tablo üzerinden takip edebilecek.

Sağlık Bakanı, Hangi Şehrin Yüzde Kaç Aşılandığını Açıkladı