Twitter’ın Yeni CEO’su Linda Yaccarino Göreve Başladı: Peki Yaptığı İlk İş Ne Oldu?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Twitter’ın Yeni CEO’su Linda Yaccarino Göreve Başladı: Peki Yaptığı İlk İş Ne Oldu?

0

Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino, bugün itibarıyla göreve başladı. Yeni CEO’nun ilk işi, geçmişte birlikte çalıştığı Joe Benarroch’u transfer etmek oldu. İkili, geçmişte çalıştıkları NBC’de 100 milyar dolarlık reklam geliri sağlamışlardı.

Dünyanın en büyük mikroblog platformlarından biri olan Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan Elon Musk, bir süredir bu platformun tek yetkili ismi. Ancak bu durum, bugün değişti. Çünkü Twitter’ın yeni CEO’su, an itibarıyla resmen görevinin başına geçti. Elon Musk ise şirketteki farklı işleri sürdürmeye devam edecek.

Elon Musk, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada Twitter’ın CEO’luk görevini yürütecek ismin Linda Yaccarino olacağını duyurdu. Linda Yaccarino ise 12 Mayıs’ta yapılan bu açıklamayı memnuniyetle karşıladı. İşte bugün, süreçle ilgili en önemli güne gelmiş bulunmaktayız. Elon Musk ile Linda Yaccarino arasındaki devir teslim töreni, bugün gerçekleşti.

Linda Yaccarino’nun ilk işi, şirket gelirlerini artırmak olacak!

Twitter, Elon Musk’ın hakimiyetine geçtikten sonra büyük gelir kayıpları yaşadı. Görevi devralan Linda Yaccarino’nun yapacağı en önemli şey, bu gelir kaybı durumunu tersine çevirmek olacak. Yaccarino, Twitter’ın kaybettiği reklamverenleri yeniden platforma bağlayacak. Bunun iş insanı için çok da zorlu bir süreç olmayacağını belirtelim. Yıllardır NBC’de görev yapan Yaccarino, şirketin “Küresel Reklamcılık ve Ortaklıklar Başkanı” olarak görev yaptı. Yaccarino, çalıştığı süreçte NBC’ye 100 milyar dolar reklam geliri kazandırdı.

Linda Yaccarino, ayağının tozuyla bir de transfer gerçekleştirdi!

Twitter

Twitter’ın yeni CEO’su, göreve başladığı gibi bir de transfer yaptı. NBC’de Yaccarino’nun altında çalışan üst düzey yöneticilerden Joe Benarroch, artık Twitter bünyesinde çalışmalarını sürdürecek. Joe Benarroch’un Twitter’daki resmi görevi ile ilgili bir açıklama yapılmadı ancak bu transferin de gelirlerin artırılmasına yardımcı olmak için yapıldığı söyleniyor. Twitter’ın yeni yönetim ekibinin platforma ne gibi katkılar sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak:https://interestingengineering.com/culture/twitters-new-ceo-charge-today
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir