Twitter’da Aktif Olarak Kullanılmayan Hesaplar Silinmeye Başladı: 1,5 Milyar Kullanıcı Adı Boşa Çıkıyor!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Twitter’da Aktif Olarak Kullanılmayan Hesaplar Silinmeye Başladı: 1,5 Milyar Kullanıcı Adı Boşa Çıkıyor!

0

Elon Musk, Twitter’da yıllardır aktif olmayan hesapların silinmeye başladığını açıkladı. Musk, geçmişte bununla ilgili yaptığı açıklamada 1,5 milyar hesaptan bahsetmişti…

44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın alan ve o günden beri de radikal kararlar veren Elon Musk, bundan birkaç ay önce bir açıklama yapmış ve Twitter’da aktif olarak kullanılmayan hesapların silineceğini, hesaplara ait kullanıcı adlarının da boşa çıkarılacağını söylemişti. Yapılan açıklamaya göre yıllardır tweet atılmayan, giriş bile yapılmayan 1,5 milyar adet hesap, yakın zamanda silinecekti.

Elon Musk’ın yaptığı yeni bir açıklama, söz konusu sürecin resmen başladığını gözler önüne seriyor. Elon Musk’ın Twitter’daki açıklamasına göre yıllardır kullanılmayan “pasif durumdaki” hesapların temizliğine başlandı. Bir de uyarı yapan Musk, bundan kaynaklı olarak takipçi sayılarında düşüş yaşanabileceğini belirtti.

Elon Musk’ın Twitter’daki açıklaması şöyleydi:

“Yıllardır hiçbir etkinliği olmayan hesapları temizliyoruz. Bu nedenle takipçi sayısında düşüş görebilirsiniz.”

Elon Musk’ın yaptığı açıklama, yepyeni kullanıcı adlarının Twitter’da özgürleşeceğinin açık bir göstergesi. Eğer geçmişte almak istediğiniz ancak bir türlü sahip olamadığınız bir kullanıcı ismi varsa hesabın kapanıp kapanmadığını takip edebilirsiniz. Elon Musk, boşa çıkan kullanıcı isimlerinin nasıl alınacağına ilişkin bir şey söylemedi ancak bu konuda özel bir işlem olacağını düşünmüyoruz. Normal şekilde kullanıcı adı değişikliği yapmanız, boşa çıkan ismi almanızı sağlayabilir.

Elon Musk’ın geçmişteki açıklaması ile şöyleydi:

“Yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını boşaltacağız. Yıllarca tweet atılmamış veya oturum açılmamış hesaplar, platformdan silinecek.”

Kullanıcı adları kapılıp satılıyordu:

Özellikle anlamlı ve kısa formattaki kullanıcı adları, çeşitli taraflar tarafından önceden kapılıyor ve bu kullanıcı adını kullanmak isteyenlere para karşılığında satılabiliyordu. Yeni kararla birlikte bu düzen de bir nebze bozulmuş olacak. Tabii boşa çıkan kullanıcı adlarının yeniden satılması gibi bir durumun yaşanıp yaşanmayacağı da henüz net değil.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir