Twitter’a Kullanıcı Adı ya da Şifreyle Uğraşmadan Google veya Apple Hesabıyla Giriş Özelliği Geldi

Twitter, platforma giriş için kullanılan seçeneklerini genişletti. Eskiden yalnızca e-posta ya da telefon numarası ile kayıt olunabilen Twitter‘a artık Google ya da Apple hesabını kullanarak da giriş yapılabilecek. Özellik, Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanıma sunuldu.
Dünyanın en büyük mikroblog sitelerinden Twitter, pek çok kullanıcının işini kolaylaştıracak yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Google ya da Apple’daki hesap bilgilerini kullanarak Twitter’da hesap açabilecekler. Ancak Twitter’ın yeni özelliği, şu an için tüm işlevselliği ile kullanılabilir durumda değil.

Twitter, hesap giriş özelliğini bir süre önce beta sürüm kapsamında test etmişti. Yaptığı testlerde yeterince başarılı olan platform, artık bu özelliği tüm kullanıcılara dağıtmaya başladı. Twitter’ın yaptığı açıklamalara göre kullanıcılar artık, Google hesaplarıyla giriş yaparken platformun web ya da mobil sürümünü kullanıyorlar. Apple hesabı ile giriş yapmak isteyen bir kullanıcı ise şimdilik yalnızca iOS cihazı üzerinden bu işlemi gerçekleştirebiliyor.

Twitter, bugüne dek e-posta adresi ya da cep telefon numarasını kullanarak platforma kaydolunmasına imkan tanıyordu. Ancak yeni giriş özellikleri, kullanıcıların platforma giriş yapabilme seçeneklerini artırmış olacak. Ayrıca kullanıcılar, Twitter’ın yeni döneminde mevcut hesaplarını Google ya da Apple hesaplarıyla da birleştirebilecekler. Ancak bunu yapabilmek için, daha önce verilmiş olan e-posta adresi ile Google ya da Apple’daki e-posta adresinin aynı olması gerekecek.

Twitter‘ın yeni özelliği, an itibarıyla Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılabilir durumda. Ancak az önce de bahsettiğimiz gibi, Apple hesabınızı kullanarak platforma giriş yapmak istiyorsanız, şu an için yalnızca bir iOS cihaz kullanıyor olmanız gerekiyor. Daha sonraki süreçte tüm mobil cihazlarınız ile platformun web sürümünde de bu özelliği deneyimleyebileceksiniz.

Kaynak:https://www.digitalinformationworld.com/2021/08/twitter-rolls-out-new-feature-that.html.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki yangın halen yayılmaya devam ederken bir vatandaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tartışmalı ifadelere yer verdi. Batuhan Onur Mas, Instagram'da paylaştığı videolarda gündüz küçük bir yangını söndürmeye çalışırken engellendiklerini, şimdiyse o yangının koca bir tepeyi sardığını söyledi.

Muğla’da Vatandaşların Gün Boyu Söndürmeye Çalıştıkları Küçük Bir Yangın, Bütün Tepeyi Sardı: Bir Tane Helikopter ve Uçak Müdahale Etmedi

Bir Dönemin Efsanesi Olan Skype Neden Artık Eskisi Gibi Kullanılmıyor?