Twitter, Yoğun Etkileşim Alan Tweet’ler İçin Etiket Sistemini Test Ediyor

Twitter, kullanıcılara daha rahat bir ortam sunmak için çalışmaya devam ediyor. Şirketin test ettiği yeni özellikle birlikte yoğun etkileşim gören paylaşımların altındaki kişilere etiketler verilecek.

Sosyal medyanın ana damarlarından olan Twitter, sunmaya hazırlandığı iki yeni özellikle kullanıcılarını memnun etmeyi planlıyor.

Twitter, kullanıcılara daha rahat bir ortam sunmak için çalışmaya devam ediyor. Şirketin test ettiği yeni özellikle birlikte yoğun etkileşim gören paylaşımların altındaki kişilere etiketler verilecek.

Etiketler, yoğun etkileşim alan paylaşımların altına gelen yorumlarda gönderinin asıl sahibinin ve etiketlenen kişilerin rahatça fark edilmesi için kullanılacak. Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi “Yazar, Bahsedilen” gibi etiketler mevcut. Etiketlerin sadece bunlarla sınırlı kalmayacağı da bilinen detaylar arasında.

Test edilen bir diğer özellik ise birçok kullanıcının beklediği tweet düzenlemeyle alakalı. Düzenleme ve etiket sisteminin ne zaman tüm kullanıcılar için sunulacağı henüz belli değil.

Düzenleme ve etiket sisteminin ne zaman tüm kullanıcılar için sunulacağı henüz belli değil.

Twitter kullanan bazı kişiler bu etiketlere son dönemlerde rastlamış olabilir. Twitter, bu tip özellikleri bazı kullanıcılara sunarak tepkilerini ölçmeyi seviyor. Bu iki önemli özelliğin de yayımlanacağı belli olmasa da konuyla ilgili güncel haberleri kaçırmamak için bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak:  https://www.phonearena.com/news/Twitter-testing-new-labels-for-threads_id115119

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google Haritalar uygulamasıyla ilgili ipuçları ve püf noktaları

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’nu Bakterilerin Sardığını Açıkladı